سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی از گمرک

ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی از گمرک

در صنعت دندان‌سازی از دستگاه‌های گوناگونی استفاده می‌شود که هر کدام کاربرد خاص خود را داشته و از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشند. دستگاه ویبراتور دندان‌سازی، یکی از این تجهیزات است که در داخل کشور ما نیز مورد استفاده واحدهای دندان‌سازی قرار می‌گیرد. از آن‌جا که بخشی از نیاز داخلی کشور ما به این دستگاه از طریق واردات آن از کشورهای معتبر تولیدکننده تامین می‌گردد، قصد داریم در ادامه این مقاله بازرگانی به موضوع ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت بوده و از اهمیت ویژه‌ای برای فعالان تجاری برخوردار است. در حال حاضر ایده‌ال‌ترین تجهیزات برای یکنواخت‌سازی و حذف حباب از سطح گچ و پودر یا مواد مختلف در فرایند دندان‌سازی، دستگاه ویبراتور است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

دستگاه ویبراتور دندان‌سازی چیست و چه کاربردی دارد؟

هدف از به‌کارگیری دستگاه ویبراتور در دندان‌سازی، یکنواخت‌سازی سطح پودر و همچنین حذف حباب‌های هوای موجود در میان ذرات پودر و مواد دندان‌سازی است. قدرت و میزان تولید ارتعاشات در دستگاه‌های مختلف متفاوت بوده و در تمامی آن‌ها می‌توان میزان این لرزش‌ها را تنظیم نمود. این دستگاه معمولا سبک و قابل حمل بوده ولی اندازه کلی آن میان برندهای مختلف، متفاوت است. اجزاء دستگاه ویبراتور دندان‌سازی را می‌توان برای تمیز کردن دستگاه از یکدیگر جدا نمود. در زیر پایه‌های این دستگاه معمولا بخش‌های لاستیکی تعبیه شده‌اند تا تکان‌های ناشی از ارتعاشات دستگاه را خنثی نموده و مانع از حرکت آن شوند. دستگاه ویبراتور کاربردهای آزمایشگاهی گوناگونی داشته و به همین دلیل باید هنگام خرید آن از تناسب دستگاه با نوع نیاز خود مطمئن شوید. دستگاه ویبراتور دندان‌سازی با قدرت بالاتر، لزوما دستگاه بهتری نیست. طول عمر این دستگاه بالا بوده و دارای سیستم کاربری آسان و ساده است که می‌توان آن را برای اهداف مشابه در صنایع دیگر نیز به کار برد.

واردات دستگاه ویبراتور دندان‌سازی در ایران

تولیدکنندگان ایرانی در زمینه تولید دستگاه ویبراتور دندان‌سازی فعالیت نموده و چندین شرکت بدین منظور تاسیس شده‌اند. محصولات تولیدی این واحدها، باکیفیت و استاندارد بوده و قادر به رقابت با نمونه‌های خارجی این محصول می‌باشد. درست است که بخش عمده نیاز صنعت دندان‌سازی کشورمان بدین طریق تامین می‌شود؛ اما در برخی مواقع که تولیدات داخلی از نظر تنوع یا مقدار پاسخگوی نیاز بازار داخلی نیستند، تامین کنندگان اقدام به واردات دستگاه‌های مدرن و پیشرفته نسبت به تقاضای صنایع مصرفی می‌نمایند.

واردات دستگاه ویبراتور دندان‌سازی در سال‌های گذشته مطابق آمار ارائه شده از اداره گمرک، عمدتا از مبداء کشورهای آلمان، امارات متحده عربی، سوئیس و چین صورت گرفته و سالانه مقادیری ارز بدین طریق از کشور خارج می‌شود. فعالیت در زمینه واردات و توزیع لوازم و تجهیزات مورد استفاده در صنعت دندان‌سازی از سود و ارزش بالایی برای فعالان تجاری کشورمان برخوردار است.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی از گمرک

ترخیص کالا از گمرک، به معنای گذراندن مراحل گمرکی است که به تشریفات گمرکی معروف هستند. گمرک در کشور ما وظیفه کنترل و بررسی کالاهای وارداتی و صادراتی در کشور را برعهده دارد و به همین منظور قوانین و مقررات متعدد و سخت‌گیرانه‌ای به طور خاص برای ترخیص هر گروه کالایی به طور جداگانه وضع کرده است. تاجران و بازرگانان که علم ترخیص کاری را ندارند، در انجام این مراحل به مشکل خورده و ممکن است سرمایه خود را از دست داده و متحمل ضرر شوند. به همین دلیل اداره گمرک، انجام این مراحل را به دست ترخیص کار رسمی دارای مدرک کارت بازرگانی، قانونی و مجاز دانسته و به ایشان اجازه فعالیت به عنوان نماینده فعالان تجاری را می‌دهد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و ماموریت خود را به پایان برساند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی از گمرک را دارد، موظف به اخذ مجوز فنی و ارزی از وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.

همچنین برای تخصیص ارز در زمینه ترخیص این محصول از گمرک، اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی ضرورت دارد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی برابر 84798920 است که دارای حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 23 می‌باشد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی از گمرک

ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی از گمرک همانند تمام کالاهای دیگر نیازمند دانش و مهارت کافی ترخیص‌کاران ماهر است. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در زمینه ترخیص کالاهایتان از گمرک باید در انتخاب ترخیص‌کار و حق‌العمل‌کار دقت کرده و از امین و کاربلد بودن آن اطمینان حاصل کنید. شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها فعالیت مستمر و مفید خود در عرصه بازرگانی توانسه است اعتماد و رضایت بازرگانان زیادی را به خود جلب نماید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه ویبراتور دندان‌سازی از گمرک می توانید با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید:

بیشتر بخوانید :