سلطان یاقوت

ترخیص اسکوتر از گمرک

ترخیص اسکوتر از گمرک

اسکوتر نام آشنایی در صنعت بازی و سرگرمی جهانی به حساب می‌‌آید و به‌نوعی می‌توان آن را رقیبی برای دوچرخه‌ها در نظر گرفت. واردات انواع اسکوتر در کشور ما رواج دارد و نیاز بازار مصرفی از این طریق تامین می‌شود. به همین خاطر قصد داریم در مقاله امروز به شرح فرآیند ترخیص اسکوتر از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. اسکوترها عبارتند از یک وسیله یا دستگاه برای حمل و نقل تک‌نفره افراد که شاما انواع برقی و غیربرقی می‌گردد. اسکوترهای برقی به وسیله باتری یا شارژ برق کار می‌کنند و از امکانات بیشتری برخوردار هستند. این وسیله که نوعی وسیله ناقل شخصی است، در ابتدا تنها برای استفاده جوانان و نوجوانان در پارک‌ها و شهربازی‌ها طراحی شد؛ ولی دامنه کاربرد آن روز به روز گسترش یافت. به‌طوری که امروزه شاهد استفاده از اسکوترها توسط بزرگسالان حتی در مسافت‌های کوتاه درون شهری هستیم. در شهرهای توسعه یافته، اسکوترها توانسته‌اند تاحدودی جایگزین دوچرخه‌ها و موتورسیکلت‌ها باشند و طرفداران زیادی را به خود جذب نمایند. البته لازم به ذکر است که اسکوترها چه از نظر ظاهری و چه از نظر سازوکار، تفاوت‌های آشکاری با دیگر وسایل حمل و نقل شخصی همچون دوچرخه و موتورسیکلت‌ها دارند. در ادامه قصد داریم شما را با انواع اسکوترها آشنا کرده و اطلاعات مفیدی در خصوص نحوه تجارت و ترخیص اسکوترها از گمرک در اختیار شما علاقمندان قرار دهیم؛ پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

انواع اسکوترها کدامند؟

اسکوترها شامل مدل‌ها و انواع مختلفی هستند که استفاده از برخی از آن‌ها رایج‌تر است. در ادامه به 2 دسته‌بندی کلی اسکوترها اشاره خواهیم کرد:

  • اسکوترهای روروک یا کیک اسکوتر یا پوش اسکوتر

ابتدایی‌ترین نوع اسکوترها، اسکوترهای مکانیکی هستند که شامل یک‌دسته یا فرمان، عرشه (محل قرارگیری یک یا دو پا) و چرخ می‌باشند. جنس این نوع اسکوترها عمدتا از آلومینیوم، تیتانیوم و فولاد است. اسکوترهای روروک عمدتا حاوی دوچرخ هستند؛ ولی برخی انواع آن که برای خردسالان و کودکان طراحی شده است، سه یا چهار چرخ جهت حفظ تعادل بهتر دارند. امروزه اسکوترهای روروک موتوری یا برقی نیز به بازار عرضه می‌گردند.

  • اسکوتر برقی خودتراز یا اسمارت اسکوتر

این نوع اسکوترها همان‌طورکه از نامشان پیداست، فاقد قسمت دسته یا فرمان جهت کنترل هستند و کاربرد جهت راندن این وسیله باید تعادل خود را حفظ کند. بنابراین استفاده از اسکوترهای خودتراز برقی به تمرین و آموزش نیاز دارد. اسمارت اسکوترها از امکانات هوشمند و ویژه‌ای از قبیل دستگاه پخش موسیقی، چراخ‌های ال‌ای‌دی جذاب در اطراف و … برخوردار هستند. مهم ترین بخش‌های تشکیل‌دهنده اسکوترهای برقی خوتراز عبارتند از: بدنه، باتری و موتور، برد الکترونیکی، چرخ‌ها و سایر متعلقات.

واردات اسکوتر در ایران

اسکوتر جزو وسیله‌های ورزشی و بازی نسبتا جدید است که امروزه در کشور ما میان کودکان و نوجوانان طرفداران زیادی پیدا کرده است. اسکوترها انواع گوناگونی دارند که برخی برقی و برخی غیربرقی است. کشور ما برای تامین نیاز بازار مصرفی به انواع اسکوتر، به واردات این محصول از کشورهای خارجی تولیدکننده روی آورده است. تاجران و بازرگانان فعال در زمینه واردات انواع اسکوتر و توزیع آن‌ها در بازار مصرفی کشورمان، از سود خوبی برخوردار می‌گردند. سالانه مقادیر بالایی ارز جهت واردات انواع اسکوتر به کشورمان صرف می‌گردد.

واردات اسکوتر در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کویت، ترکیه، تایلند، اسپانیا، ایتالیا، آلمان و … صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص اسکوتر از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص اسکوتر از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو جهت تخصیص ارز برای ترخیص اسکوتر برقی از گمرک
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق جهت تخصیص ارز برای ترخیص اسکوتر غیربرقی از گمرک
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اسکوتر

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص اسکوتر با موتور برقی برای نیروی محرکه از گمرک اختصاص یافته است برابر 87116010 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 4 برخوردار می‌باشد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص اسکوتر غیربرقی (Scooters) از گمرک برابر 95030019 است که شامل حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 26 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص اسکوتر از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با کادری از نیروهای متخصص و باتجربه ترخیص کار، سال‌هاست جهت همیاری با تاجران و بازرگانان کشورمان می‌کوشد و هدف این شرکت، کسب رضایت مشتری است. اکنون شرکت سلطان یاقوت از معتبرترین شرکت‌های تجاری و بازرگانی می‌باشد که امور گمرکی از جمله ترخیص کالا را بدون بروز مشکلات مرسوم، به انجام می‌رساند. در صورتی که قصد کسب مشاوره رایگان و همکاری در زمینه ترخیص اسکوترهای برقی و مکانیکی از گمرک را دارید، می توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان شرکت سلطان یاقوت ارتباط برقرار نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)