سلطان یاقوت

ترخیص دوچرخه ثابت از گمرک

ترخیص-دوچرخه-ثابت-از-گمرک

بطورکلی دو دستگاه از دستگاه‌های بدن‌سازی هوازی هستند که برای تقویت قلب و عروق انسان بسیار مفید بوده و به همین دلیل مورد استقبال ویژه مردم در سراسر دنیا قرار گرفته‌اند. این دو دستگاه عبارتند از تردمیل و دوچرخه ثابت. موضوع مورد بحث در مقاله ما، ترخیص دوچرخه ثابت از گمرک است که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. از آن جا که واردات و صادارت دوچرخه ثابت در کشور ما رایج است و فعالان تجاری سود خوبی از تجارت در زمینه‌ی این تجهیزات می‌برند، می‌توان نتیجه گرفت که موضوع این مقاله از اهمیت بالایی برای ایشان برخوردار است. امروزه که خیابان‌ها مملو از ماشین و وسیله‌ی نقلیه گوناگون بوده و آلودگی هوا به بیشترین حد خود رسیده است، استفاده از دوچرخه در فضای باز می‌تواند نتیجه عکس داشته و باعث آسیب به انسان شود. امروزه بهترین جایگزین برای دوچرخه‌های مکانیکی، دوچرخه‌های ثابت هستند که به صورت دستگاه در باشگاه‌ها و منازل به کار می‌روند. استفاده از دوچرخه ثابت، همان مزایای دوچرخه‌های معمولی را داشته و باعث افزایش سلامتی و حفظ تناسب اندام می‌شود. مهم‌ترین مزایای این دستگاه‌ها، عدم نیاز به فضای بزرگ برای ورزش کردن است و می‌توان آن را درون محیط کوچکی حتی در اتاق خواب جای داد. دوچرخه ثابت برخلاف دوچرخه معمولی فاقد چرخ است و کاربر با کمک نیروی خود، پدال‌های نصب شده روی آن را به حرکت درمی‌آورد. در ادامه به شرح توضیحات بیشتر در خصوص دوچرخه ثابت و نحوه تجارت و ترخیص دوچرخه ثابت از گمرک، خواهیم پرداخت.

انواع دوچرخه ثابت کدامند؟

انواع دوچرخه‌های ثابت، شامل دوچرخه ثابت نشسته و دوچرخه ثابت ایستاده می‌شوند که استفاده از دوچرخه نشسته به کمر انسان آسیب کمتری وارد کرده و برای افراد آسیب‌دیده مناسب‌تر است. این دوچرخه حاوی قسمت زین است که کاربرد با نشستن روی آن و حرکت‌ دادن پاهای خود، می‌توان دستگاه را به حرکت درآورد. دوچرخه‌های ایستاده نسبت به نشسته، کالری بیشتری می‌سوزانند و هم به صورت ایستاده و هم به صورت نشسته روی زین قابل استفاده هستند. دوچرخه ثابت اسپینینگ، نوع دیگری از دوچرخه ثابت است که برای ورزشکاران حرفه‌ای طراحی شده و کاربرد باید به حالت نیم خیز روی آن رکاب بزند که سرعت کالری‌سوزی را افزایش می‌دهد.

دوچرخه‌های ثابت، از نظر مقاومت به 2 دسته‌ی زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

  1. دوچرخه ثابت مگنتی که در آن کاربر می‌تواند به صورت دستی مگنت دستگاه را پیچانده و مقاومت دستگاه که اغلب تا 8 حالت سخت و آسان می‌شود را تغییر دهد.
  2. در دوچرخه ثابت الکترومگنتی تغییر مقاومت از طریق مانیتور دستگاه صورت می‌گیرد و کاربر در حین انجام دادن تمرین نیز می‌تواند با فشار دادن دکمه‌ای مقاومت دستگاه را به راحتی تغییر دهد.

واردات دوچرخه ثابت در ایران

با رواج ورزش بدن‌سازی و استفاده از دستگاه‌های مختلف این ورزش از جمله دوچرخه ثابت در کشور ما، روز به روز افراد بیشتری به سمت استفاده از این تجهیزات جذب شدند و تقاضا برای آن‌ها شدت گرفت. در حال حاضر از دوچرخه ثابت در منازل و باشگاه‌های ورزشی استفاده می شود و طرفداران خاص خود را دارد.

با وجود برخی کشورهای تولیدکننده این تجهیزات در ایران، عمده دوچرخه‌های ثابت موجود در بازار از نوع وارداتی هستند و فعالیت در این زمینه از سود بالایی برای تاجران و بازرگانان برخوردار است. واردات دوچرخه ثابت و سایر تجهیزات بدن‌سازی عمدتا از مبداء کشورهای چین، تایوان، امارات متحده عربی، ترکیه، ایتالیا و … صورت می‌گیرد. سالانه مقادیر بالایی ارز برای واردات این محصولات از کشور ما خارج می‌شود.

ساخت دستگاه دوچرخه ثابت قدیمی و ساده در ایران امکان پذیر است؛ اما برای دسترسی به مدل‌های به‌روز و پیپشرفته آن‌ها نیاز به واردات حس می‌شود. برخی از شرکت‌های تولیدکننده تجهیزات بدن‌سازی ایرانی توانسته‌اند محصولات خود را به کشورهای همسایه همسایه از جمله عراق، آذربایجان و افغانستان صادر نمایند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص دوچرخه ثابت از گمرک

ترخیص کاری که قصد ترخیص دوچرخه ثابت از گمرک را دارد، موظف است از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مجوز ارزی و فنی دریافت نماید.

همچنین برای تخصیص ارز در زمینه ترخیص دوچرخه ثابت از گمرک، ترخیص کار باید مجوز ارزی از دفتر صنایع ورزشی و خلاق را اخذ نماید.

ترخیص کالاهای مستعمل و دسته دوم، با شرط عدم تولید در داخل کشور و یا عدم کفایت تولیدات داخلی برای تامین نیاز صنایع مصرفی، با شرط اخذ مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت امکان‌پذیر خواهد بود.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص دوچرخه ثابت

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص دوچرخه ثابت برابر 95069190 است که دارای حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 26 می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: سایر اشیاء و ادوات برای تمرینات عمومی فیزیکی، ژیمناستیک یا ورزش پهلوانی.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دوچرخه ثابت از گمرک

تاجران و بازرگانان محترم کشورمان که قصد فعالیت در زمینه ترخیص دوچرخه ثابت از گمرک و یا سایر امور گمرکی را دارند، می‌توانند برای کسب مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با متخصصان باتجربه و معتبر شرکت سلطان یاقوت، با شماره‌های درج شده در زیر تماس حاصل نمایند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)