سلطان یاقوت

ترخیص ترموکینگ از گمرک

ترخیص ترموکینگ از گمرک

ترموکینگ در اصل نام بهترین شرکت تولیدکننده سیستم برودتی و گرمایشی است است و به همین دلیل این موتورها را با نام ترموکینگ می‌شناسند. شرکت ترموکینگ واقع در آمریکا بوده و تولیدات خود در زمینه موتور سیستم‌های برودتی و گرمایشی را به سراسر جهان عرضه می‌نماید. ترموکینگ مصرفی در صنعت حمل‌ونقل کشور ما عمدتا از طریق واردات از کشورهای دیگر صورت می‌گیرد و از این رو قصد داریم ادامه مقاله امروز را به شرح فرآیند ترخیص ترموکینگ از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. برند ترموکینگ متعلق به کشور آمریکا بوده و در صنعت تولید موتور سیستم‌های برودتی و سرمایشی در جهان پیشتاز است؛ زیرا محصولات این شرکت نسبت به موتورهای مشابه از عملکرد بالاتری برخوردار هستند. در صنعت حمل‌ونقل، از ترموکینگ برای نگهداری و محافظت از کالاهایی که به سردخانه و دماهای پایین نیاز دارند استفاده می‌شود. امروزه شاهد استفاده از ترموکینگ‌ها برای انتقال محصولات در محیط‌های شهری، برون شهری و انتقالات بین‌المللی یا ترانزیت کالا هستیم. موتورهای ترموکینگ در ابعاد مختلف تولید گردیده و بر روی سیستم‌های برودتی انواع خودروها و وسایل نقلیه سبک و سنگین از قبیل کشتی، قطار و … قابل نصب می‌باشند. مهم‌ترین کاربرد ترموکینگ، ایجاد شرایط مناسب برای نگهداری محصولات در کشتی‌های کانتینردار یخچالی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص ترموکینگ از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات ترموکینگ در ایران

همانطورکه در قسمت مقدمه اشاره شد، ترموکینگ‌های مورد استفاده در صنعت حمل‌ونقل کشور ما، از نوع وارداتی بوده و تاجران و بازرگانان بنابر میزان نیاز بازار مصرفی، اقدام به ثبت سفارش و خرید این محصولات می‌نمایند. سالیانه مقادیر بالایی ارز برای واردات این محصولات از کشور ما خارج شده و در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید.

واردات ترموکینگ در ایران عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین، جمهوری کره و … صورت می‌گیرد. دلیل اینکه واردات این محصولات بطور مستقیم از کشورهای آمریکایی و اروپایی انجام نمی‌شود را می‌توان تحریم‌های اعمال شده علیه کشور ما در سال‌های اخیر دانست که بر روی مبادلات تجاری ایران با این کشورها سایه انداخته است. در حال حاضر دو کشور چین و امارات متحده عربی، به دلیل نزدیکی به کشور ما و همچنین بی‌توجهی به تحریم‌های صورت گرفته علیه کشورمان، به دو شریک تجاری بزرگ و مبداء وارداتی کالاهای گوناگون مبدل شده‌اند.

مجوزهای لازم برای ترخیص ترموکینگ از گمرک

پروسه ترخیص کالا از گمرک ایران، به معنای طی کردن مراحل مختلفی است که به آن‌ها تشریفات گمرکی گفته می‌شود. اداره گمرک در کشور ما مسئولیت کنترل و بررسی کالاهای وارداتی و صادراتی را برعهده دارد و به همین منظور قوانین و مقررات متعدد و سخت‌گیرانه‌ای به طور خاص برای ترخیص هر گروه کالایی به طور جداگانه وضع کرده است. تاجران و بازرگانان که فاقد دانش و علم ترخیص کاری هستند، در مسیر انجام این مراحل به مشکل خورده و ممکن است سرمایه خود را از دست داده و متحمل ضرر شوند. به همین دلیل اداره گمرک، انجام این مراحل را توسط ترخیص کار رسمی که دارای مدرک کارت بازرگانی است، قانونی و مجاز دانسته و به ایشان اجازه فعالیت به عنوان نماینده فعالان تجاری را می‌دهد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ و جمع‌آوری مجوزهای مربوط به کالای مورد نظر از سازمان‌های خاص است. ترخیص کار با ارائه این مدارک به اداره گمرک، می‌تواند مجوز خروج کالا و محموله مورد نظر خود را از اداره گمرک دریافت نموده و یکی از مهم‌ترین مراحل ترخیص کالا را به سرانجام برساند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص ترموکینگ از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع خودرو جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ترموکینگ

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص ترموکینگ از گمرک برابر 84186920 است که از حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 برخوردار می‌باشد.

شرح تعرفه: دستگاه‌های سردکننده مخصوص نصب بر روی کانتینرهای سردخانه‌دار و اتاق‌های یخچالی روی خودرو.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ترموکینگ از گمرک

امور گمرکی و ترخیص کالا، دنیایی با پیچیدگی‌ها و پیچ و خم‌های منحصر به فرد است که وارد شدن در این حوزه، نیازمند مهارت و تجربه بالا است. اگر به دنبال شرکت ترخیص کالای معتبر و مورد اطمینان هستید، پیشنهاد ما به شما بهره‌مندی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت است. در این شرکت کادری از نیروهای متخصص و ماهر ترخیص کار برگزیده شده‌اند تا مشاوره و خدمات در زمینه امور گمرکی و ترخیص کالا را به بهترین نحو ممکن به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان ارائه دهند. با شماره‌گیری تلفن‌های زیر می‌توانید به طور مستقیم با کارشناسان این شرکت ارتباط برقرار کرده و سوالات و یا درخواست همکاری خود در زمینه ترخیص ترموکینگ از گمرک را در میان بگذارید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :