سلطان یاقوت

ترخیص تروکار از گمرک

ترخیص تروکار از گمرک

در حوزه پزشکی از وسایل و تجهیزات متعدد برای تشخیص و درمان بیماری‌ها و انجام عمل‌های جراحی استفاده می‌شود. یکی از این وسایل پرکاربرد و مهم، تروکار نام دارد. این محصول در کشور ما جزو اقلام وارداتی محسوب شده و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص تروکار از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. تروکار عبارت است از یک ابزار با انتهای تیز که در پزشکی و جراحی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این دستگاه برای دسترسی به رگ‌های خونی و حفره‌های درون بدن استفاده می‌کنند. یکی از مهم‌ترین کاربردهای تروکار، برای جایگذاری پورت‌ها در عمل جراحی لاپاراسکوپی است. در فرآیند سرم‌درمانی نیز، این وسیله را داخل کانولا قرار داده تا به عمل کمک کند. این ابزار قلمی شکل، نوک مثلثی مانند تیزی دارد که در عمل‌های جراحی، می‌توان از آن برای ایجاد یک درگاه جهت دسترسی به حفره شکمی استفاده کرد. هدف استفاده از تروکار در عمل‌های جراحی، ورود امن به حفره شکمی با ایجاد کمترین میزان آسیب به فاسیا است. تروکارها در طیف وسیعی از اندازه‌ها از 3 میلی‌متر تا 15 میلی‌متر قابل تولید هستند و انتخاب سایز مناسب به موضع و شرایط جراحی بستگی داشته و به وسیله پزشک صورت می‌گیرد. هر تروکار از سه بخش اصلی تشکیل می‌شود که عبارتند از: 1- کانولا 2- دریچه‌ای یک طرفه برای مهر و موم کردن تروکار و 3- مسدود کننده. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص تروکار از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

واردات تروکار در ایران

صنعت پزشکی یکی از صنایع بسیار مهم در جهان است که مستقیما با سلامت و جان افراد جامعه سروکار دارد. به همین دلیل تامین نیازهای صنعت پزشکی و صنایع مربوطه نسبت به تجهیزات و اقلام مصرفی پزشکی جزو اولویت واردکنندگان به شمار می‌رود. در کشور ما دانش و مواد اولیه کافی برای تولید برخی از این محصولات وجود ندارد و به همین علت این کالاها در دسته کالاهای وارداتی قرار می‌گیرند.

واردات تروکار در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آمریکا، آلمان، سوئد و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد. بدون شک برترین تولیدکنندگان لوازم پزشکی در کشورهای آمریکایی و اروپایی قرار دارند، ولی تاجران و بازرگانان ایرانی به دلیل وجود تحریم‌های گسترده علیه کشورمان، از تجارت مستقیم با این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل هم‌اکنون عمده نیاز صنایع و بازار مصرفی کشورمان به کالاهای مختلف از طریق واردات از کشورهای چین و امارات متحده عربی تامین می‌شود.

قوانین مربوط به واردات تروکار در کشور

تاجران و بازرگانانی که قصد فعالیت در زمینه واردات تروکار در ایران را دارند، باید در چهارچوب قوانین و مقررات تعیین شده از سمت اداره گمرک در این زمینه عمل کنند:

  • ورود موکول به موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.
  • ردیف تعرفه‌های مربوط به اقلام دارویی، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مشمول کاهش حقوق گمرکی از 4% به 1% (موضوع مفاد جزء 2 بند ه تبصره 7 قانون بودجه کل کشور، موکول به اعلام نظر سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سامانه گمرک ایران (در زمان ترخیص کالا) می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص تروکار از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص تروکار از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت بررسی تخفیف بیش از 3%
  • مجوز ارزی از دفتر صنایع تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مصارف انسانی
  • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف دامی یا کشاورزی
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز جهت مصارف دامی یا کشاورزی

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص تروکار

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص تروکار از گمرک برابر 90183921 است که شامل حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص تروکار از گمرک

فرآیند ترخیص کالا از گمرک، بطورکلی دارای پیچیدگی‌ها و دشواری‌های خاصی است و انتخاب ترخیص کاری که معتبر و قابل اطمینان باشد، همواره از نگرانی‌های تاجران و بازرگانان کشورمان بوده است. شرکت سلطان یاقوت تمام توان خود را در جهت به کارگیری نیروهای ترخیص کار باتجربه و ماهر به کار گرفته تا هرگونه نگرانی از بابت بروز مشکلات در هنگام ترخیص کالا از جمله تاخیر در صدور مجوز خروج و پرداخت هزینه‌های اضافی را به صفر برساند. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد ترخیص تروکار از گمرک را دارید، با خاطری آسوده از خدمات این شرکت بهره‌مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری، می توانید با شماره تلفن‌های زیر تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

5/5 - (1 امتیاز)