سلطان یاقوت

واردات ورق استیل و هرآنچه باید بدانید

واردات ورق استیل

واردات ورق استیل

ورق استیل یکی از مواد اولیه و پرکاربرد در صنعت می باشد و موارد استفاده آن در ساخت و تولید صنایعی همچون خودرو سازی، صنایع غذایی، داروسازی، تجهیزات صنعتی، دکور نمای ساختمانی و سایر مصارفی صنعتی و عمومی استفاده می شود. مصارف استفاده از ورق استیل به حدی است که کشور ها برای کمتر کردن هزینه تولید به واردات آن از کشور های دیگر می پردازند و در تولیدات مختلف استفاده شده و نیازهای جامعه را برطرف می کند. ورق استیل یکی از واردات و تجارت های پر سود می باشد که تجار با شناخت قوانین و مقررات و همچنین شناخت مراحل ترخیص این کالا سعی در سود بیشتر دارند.

علت مهم بودن واردا ورق استیل چه می باشد

در کشور ما به علت اینکه تهیه انواع ورق استیل در حجم انبوه به سرمایه و زمان خیلی زیادی نیاز دارد همچنین وجود تحریم ها و کمبود امکانات در استخراج منابع طبیعی این کار را سختتر می کند. به همین دلیل واردات و ترخیص ورق استیل در ایران از اهمیت خیلی بالایی برخوردار است به دلایلی که گفته ششد نیز دولت همکاری خیلی زیادی با تجار و بازرگانان در واردات این کالا برای بر طرف کردن نیازهای جامعه و صنایع تولیدی دارد.

واردات ورق استیل

همانطور که گفته شد به دلیل وجود کارخانجات تولیدی و صنایع بیشمار در سطح کشور واردات ورق استیل می تواند سود بسیار خوبی برای تجاری  که در این زمینه فعالیت می کنند داشته باشد. واردات ورق استیل از سالهای پیش در کشور ما رواج داشته و در سالهای اخیر نیز به علت تحریم ها و همچنین نبود شرایط مناسب برای استخراج از منابع طبیعی تجارت و بازرگانی ورق استیل رواج یافته است. واردات ورق استیل معمولا از کشور های چین، هند، تایوان، امارات، کره، ترکیه، ایتالیا و ….. توسط تجارو بازارگانان وارد کشور  می شود.

لازم است بدانید که با توجه به تولیدات بیش از پیش کارخانجات و صنایع تولیدی واردات ورق استیل از اهمیت بیشتری نسبت به قبل برخودار است. زیرا با واردات این کالا هزینه های تولید برای واحدهای تولیدی بسیار کمتر شده همچنین منابع طبیعی در کشورمان حفظ خواهد شد. به همین دلیل واردات و ترخیص ورق استیل برای تجار وبازرگانان کشور بسیار با اهمیت می باشد.

قوانین و مقررات واردات ورق استیل

برای شناخت دقیق قوانین و مقررات باید در ابتدا کتاب قوانین و مقررات مطالعه کنید تا با بخشنامه هایی که در این صادر شده است آشنا شوید. و یا از فردی متخصص در این زمینه کمک بگیرید تا در زمان ترخیص کالا و انجام تشریفات گمرکی دچار مشکل نشوید. با مطالعه کتاب قوانین و مقررات ترخیص کلا با قوانین بین المللی آشنا خواهید شد این امر به شما کمک خواهد کرد که امرو ترخیص کالای خود را بدون ریسک و به صورت قانونی به انجام برسانید. با توجه به اینکه ورق های استیل در انواع مختلفی وجود دارد و دسته بندی آن نیز متفاوت است بر همین اساس نیز ورق های استیل دارای کد تعرفه گمرکی مختلفی هستند با توجه به توضیحاتی که ارائه شده حتما برا ترخیص آنها از گمرک و انجام تشریفات گمرکی باید از فردی کاردان در این زمینه کمک بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص ورق استیل از گمرک

برای ترخیص ورق استیل از گمرک مانند دیگر کالاهای وارداتی باید کارت بازرگانی داشته باشید و برای ترخیص کالا باید با توجه به قوانین و مقررات اعلامی در بخشنامه ها به اخذ مجوزات مورد نیاز بپردازید تا در زمان ترخیص دچار مشکلات نشوید. آشناییت با این موضوعات و همچنین رعایت آنها در ترخیص کالا موجب صرفه جویی در زمان و هزینه خواهد شد

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه و تخصصی که در طی هجده سال کسب کرده است. می تواند راهنمای و راهگشای شما در تمامی امور صادرات و واردات و ترخیص کالا باشد. از جمله خدماتی که این شرکت تجاری ارائه می دهد: ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، اخذ مجوزات، تنظیم اظهار نامه و ….. می باشد. همانطور که اشاره شد مشکلاتی زیادی همچون سخت و زمان بر بودن پروسه ترخیص کالا و تغییرات بخشنامه ها شما را به ترخیص کار زبده و مطمئن نیازمند می کند تا در اسرع وقت و با کمترین هزینه نسبت به ترخیص کالای وارداتی شما اقدام نماید. تجار و واردکنندگان عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به صورت کاملا رایگان با مشاوران و ترخیص کاران شرکت سلطان تجارت تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 02128111034 – 09121995406

بیشتر بخوانید :