سلطان یاقوت

ترخیص بال اسکرو (Ball Screw) از گمرک

ترخیص بال اسکرو (Ball Screw) از گمرک

یکی از وسیله‌های مکانیکی پرکاربرد که برای تبدیل حرکت چرخشی به حرکت خطی با کمترین میزان اصطحکاک ممکن طراحی شده است، بال اسکرو نام دارد. از این وسیله در فرمان برقی خودرو، ماشین‌الات CNC، روبات‌ها و تجهیزات مونتاژ دقیق، تجهیزات تولید نیمه‌ هادی‌ها و در صنایع هوایی و موشکی برای انتقال قدرت استفاده می‌شود. نیاز صنایع گوناگون به بال اسکرو در ایران، عمدتا از طریق واردات صورت گرفته و تاجران و بازرگانان زیادی به فعالیت در این زمینه مشغول هستند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه‌ی این مقاله‌ی بازرگانی، به فرآیند ترخیص بال اسکرو از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. این قطعه از یک میله رزوه‌دار و پیچ مانند به نام پیچ بال اسکرو (Ball screw) و مهره مخصوص حاوی ساچمه درون خود به نام (Ball Nut) تشکیل شده و با همکاری این سیستم‌ها، حرکت دوار تولید شده توسط موتور را با دقت بسیار بالا تبدیل به حرکت خطی می‌کند. پیچ رزوه‌دار مارپیچی، مسیر حرکت ساچمه‌هایی را فراهم می‌کند که قسمت لغزنده بال اسکرو (مهره) بر روی آن‌ها به حرکت در می‌آید. مهره در بال اسکرو به گونه‌ای ساخته شده است که امکان چرخش ساچمه ها را در داخل خود فراهم می‌سازد. به طوری که در مدت حرکت گوی بر روی پیچ، ساچمه‌ها در داخل مهره به گردش در می‌آیند. وجود ساچمه در بال اسکرو، از هرگونه تماس بین پیچ و مهره جلوگیری کرده و به همیت دلیل اصطحکاک این وسیله را به حداقل می‌رساند. در ادامه به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص مزایا و معایب بال اسکرو و نحوه تجارت و ترخیص بال اسکرو از گمرک ایران خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از بال اسکرو چیست؟

دلیل استفاده گسترده از بال اسکرو برای انتقال نیرو در صنایع مختلف را می‌توان موارد زیر عنوان کرد:

  • بال اسکرو دارای عملکرد و کارآیی بهتری نسبت به وسیله‌های مشابه انتقال نیروست زیرا با چرخش و گشتاوری اندک، میزان حرکت قابل توجهی را ایجاد می‌کند.
  • به دلیل وجود ساچمه در این سیستم، اصطحکاک بین پیچ و مهره کاهش یافته و به همین دلیل گرمای کمتری تولید می‌شود.
  • عمر مفید بال اسکرو نسبت به ابزارهای مشابه بسیار طولانی‌تر است و کمتر به تعویض نیاز دارد.
  • بال اسکرو برای سیکل‌های پیوسته و طولانی مدت مناسب بوده و کارآیی و سرعت و توان کاری بالایی از خود نشان می‌دهد.
  • دقت در این سیستم بسیار بالا بوده و حرکاتی قابل پیش بینی و دقیق دارد که یکی از مهم‌ترین مزایای آن محسوب می‌شود.
  • بال اسکرو نسبت به ابزارهای مشابه، تحمل بارهای سنگین‌تری را داشته و به همین دلیل بسیار پرکاربرد است.

واردات بال اسکرو در ایران

نیاز صنایع مصرفی در سراسر جهان به بال اسکرو به دلیل مزایای این وسیله، بسیار بالا بوده و در داخل کشور ما نیز به مصرف گسترده رسیده است. متاسفانه تولیدات داخلی کشور ما، توان تامین نیاز کل صنایع به این وسیله را نداشته و به همین دلیل تامین‌کنندگان به واردات آن روی آورده‌اند.

واردات بال اسکرو در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، ایتالیا، ترکیه، جمهوری کره، فرانسه، سوئیس و … صورت گرفته و سالانه مقادیر بالایی ارز به خرید این محصولات از کشورهای نام برده اختصاص پیدا می‌کند.

دو کشور چین و امارات متحده، به دلیل بی‌توجهی و نادیده گرفتن تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا برعلیه کشور ما، تبدیل به بزرگ‌ترین شرکای تجاری ایران و اولویت واردکنندگان داخلی شده‌اند.

مجوزهای لازم جهت ترخیص بال اسکرو از گمرک

ترخیص کالا، پروسه‌ای تخصصی و پیچیده است که شامل مراحل مختلف می‌شود. ترخیص کار رسمی اداره گمرک با تسلط بر قوانین و دستورالعمل‌های این فرآیند، بهترین گزینه برای همیاری و راهنمایی تاجران و بازرگانان محسوب می‌شود. یکی از مراحل مهم ترخیص کالا که بیشترین نقش را در تعیین زمان صدور مجوز خروج کالا از انبار گمرک را دارد، مرحله اخذ مجوزها از سازمان‌های مربوطه است که برای هر کالای تجاری بطور خاص تعریف شده است. با تشخیص صحیح تعرفه گمرکی کالای مورد نظر، می‌توان به لیست این مجوزها دست پیدا کرد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص بال اسکرو از گمرک را دارد، موظف است جهت اخذ مجوز فنی از دفتر صنایع ماشین آلات و تجهیزات تولید و همچنین مجوز ارزی از همین سازمان جهت تخصیص ارز، را اخذ نماید.

تعرفه گمرکی جهت ترخیص بال اسکرو

کد تعرفه جهت ترخیص بال اسکرو از گمرک برابر 84839000 است که دارای حقوق ورودی و اولویت کالایی می‌باشد و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص بال اسکرو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با سابقه مفید و درخشان در زمینه امور گمرکی از جمله حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه گمرکی، ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ترانشیپ کالاها و … به یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در این زمینه مبدل شده است. متخصصان ترخیص کار زبده و قابل اطمینان این شرکت، آماده همکاری و ارائه خدمات به واردکنندگان و صادرکنندگان محترم کشورمان هستند. برای مشاوره رایگان و درخواست همکاری در زمینه ترخیص بال اسکرو از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)