سلطان یاقوت

ترخیص آووکادو از گمرک

ترخیص آووکادو از گمرک

آووکادو Avocado که در برخی مناطق جهان به گلابی تمساح یا خوجدیس نیز شهرت دارد، یک نوه میوه درختی است که بیشتر در مناطق گرمسیری و اقلیم مدیترانه‌ای رشد می‌کند و شکل ظاهری آن بصورت میوه گوشتی سبز رنگ و براق است که یک هسته درشت نیز در مرکز خود دارد. این میوه به سبب مزایای خود در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته و در ایران نیز جزو میوه‌های لوکس و گران قیمت است. تجارت در زمینه خرید و فروش بین‌المللی آووکادو در ایران صورت می‌گیرد و از این رو قصد داریم در مقاله امروز به موضوع ترخیص آووکادو از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. روش تکثیر این گیاه به‌صورت پیوند زدن است. بزرگ‌ترین کشورهای تولیدکننده آووکادو در جهان، مکزیک، جمهوری دومینیکن، اندونزی، کلمبیا، پرو و آمریکا هستند. جالب است بدانید که حتی برگ درخت آووکادو نیز کاربرد دارد و بصورت خشک کرده به‌عنوان ادویه مورد استفاده قرار می‌گیرد. این میوه منبع ویتامین‌هایی از قبیل A، B1، B2، B5، B6، C، E، K و مواد مغذی از قبیل منیزیم، پتاسیم، فیبر غذایی، کربوهیدرات، چربی‌ها، آهن، فسفر و .. است. مصرف اووکادو هیچ ضرری برای سلامتی ندارد و می‌تواند سبب جذب مواد مغذی، بهبود سلامت قلب، از بین بردن یبوست و کمک به هضم غذا، افزایش قدرت بینایی و از بین رفتن خطر سرطان شود. همچنین افرادی که رژیم غذایی رعایت می‌کنند، همواره آووکادو را که حاوی چربی مفید و ارزش غذایی بالا است، در برنامه روزانه خود می‌گنجانند. شما علاقمندان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص آووکادو از گمرک ایران، ادامه مقاله را دنبال نمائید.

قوانین مرتبط با صادرات و واردات آووکادو در ایران

  • ورود هر نوع میوه تازه موکول به رعایت ماده 11 قانون حفظ نباتات مصوب 1346 به شرح زیر است:

‌ماده 11 – وارد کردن بذر – پیاز – قلمه – پیوند – ریشه – میوه – نهال و تخم نباتات و به طور کلی هر گونه نبات و قسمت‌های نباتی به کشور‌مستلزم تحصیل پروانه قبلی از وزارت کشاورزی است به اشخاصی که بدون پروانه اجناس مزبور را وارد کنند اخطار می‌شود که حداکثر در ظرف مدت ‌یک ماه به خارج از کشور برگردانند والا با حضور نماینده سازمان حفظ نباتات در گمرک معدوم خواهد شد.

  • ورود این محصول بصورت خشک کرده، کنسرو شده، محفوظ شده، پخته شده، یخ زده و امثالهم موکول به رعایت ماده 16 قانون مواد خوراکی، آشامیدنی و بهداشتی مصوب 1346 به شرح زیر است:

‌ماده 16 – از تاریخ تصویب این قانون ترخیص مواد غذایی یا بهداشتی یا آرایشی از گمرک به هر شکل و کیفیت به منظور بازرگانی یا تبلیغاتی با‌رعایت مقررات عمومی علاوه بر دارا بودن گواهی بهداشتی و قابلیت مصرف از کشور مبداء مستلزم تحصیل پروانه ورود از وزارت بهداری است و ‌واردکننده نیز مکلف است برای تحصیلی پروانه مزبور فرمول مواد و همچنین موادی که برای نگاهداری به آنها اضافه شده به وزارت بهداری تسلیم ‌نماید.

  • ورود و صدور موجودات زنده تغییر شکل یافته ژنتیکی و محصولات تراریخته ملزم به رعایت مفاد قانون ملی ایمنی زیستی با کسب مجوز قبلی از وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد.

 

  • صدور موکول به رعایت ماده 18 آیین‌نامه اجرایی قانون حفظ نباتات مصوب 1346 و ماده 5 قانون عهدنامه بین‌المللی حفظ نباتات مصوب 1389 به شرح زیر می‌باشد:

ماده 18 – فرآورده های نباتی كه از ايران به كشورهای خارج صادر می‌شود بوسيله كارشناسان قرنطينه معاينه و در صورت سلامت كالا گواهی بهداشت نباتی صادر می‌شود.

مجوزهای لازم برای ترخیص آووکادو از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص آووکادو از گمرک را دارد، باید برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه داخلی اقدام کند:

  • مجوز فنی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
  • مجوز فنی از وزارت جهاد کشاورزی برای اعلام تاریخ اعتبار
  • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای تخصیص ارز

تعرفه گمرکی برای ترخیص آووکادو

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص میوه آوواکادو برابر 08044000 است که از حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی 4 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص آووکادو از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از سابقه مفید و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، توانسته است رضایت تاجران و بازرگانان زیادی را جلب نماید. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار متخصص و ماهر به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به تاجران عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص آووکادو از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 –02128111034

بیشتر بخوانید :