سلطان یاقوت

ترخیص کار مرز بازرگان (بهترین قیمت + مشاوره رایگان)

ترخیص کار مرز بازرگان

ترخیص کار مرز بازرگان : داشتن ترخیص کار در تمامی گمرکات به خصوص ترخیص کار مرز بازرگان از ویژگی های منحصر به فرد شرکت سلطان یاقوت می باشد. که امر ترخیص کالا را برای شما تجار بازرگانان راحت تر می کند.

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

ترخیص کالا از گمرک بازرگان

 سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

مرز بازرگان کجاست

مرز بازرگان در آذربایجان غربی شهر ماکو در دامنه ی کوه های آرارات واقع شده است. این مرز از سال 1305 تاسیس شده  و با فاصله یک کیلومتری که این مرز با ترکیه دارد می توان گفت یکی از گمرکات مهم و پر رفت  و آمد می باشد این شهر مرز با کشور ترکیه یک کیلومتر فاصله دارد. این گمرک از سمت ترکیه با نام گوربلاغ شناخته می شود. از این گمرک فقط تریلی اتوبوس و سواری عبور می کند. ساختمان این گمرک در چهار طبقه راه اندازی شده که متراژ کلی آن به چهارصد هزار متر می رسد.

گمرک بازرگان کجاست

گمرک بازرگان کجاست

ترخیص کار گمرک مرز بازرگان چه اموری را انجام می دهد

گمرک بازرگان دروازه ورودی و و خروجی کالاهای اروپایی و ترکیه ای می باشد و در گمرک بازرگان اموری همچون صادرات و واردات قطعی، ترخیص انواع کالاها، ترانزیت کالاها، خروج افراد و مسافران و …. انجام می شود. اگر بخواهیم به صورت میانگین میزان عبور و مرور تریلی و کامیون های ورودی و خروجی در این مرز را مورد بررسی قرار دهیم می توان گفت که حدود 350 تا 500 تریلی به  صورت روزانه از این مرز وارد و خارج می شوند.

مدارک و مراحل ترخیص کالا از مرز بازرگان

برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات به خصوص ترخیص کالا گمرک بازرگان به ترخیص کار مرز بازرگان که دارای کارت بازرگانی باشد نیاز خواهیم داشت بدون کارت بازرگانی نمی توان کالایی را از گمرک ترخیص کرد. اسناد خرید کالا یکی از مهمترین مدارک در زمان ترخیص کالا می باشد که باید فروشنده به خریدار ارسال کند.

در زمان ترخیص کالا نیاز به تنظیم اظهار نامه خواهیم داشت برای تنظیم اظهار نامه باید مجوزات و بارنامه کالاها، فاکتور های خرید کالا، گواهی های بازرسی، بیمه نامه، اسناد بانکی، پروفروما، اینویس، ترخیصیه، قبض انبار، پکینگ لیست و … را داشته باشیم . این موارد از جمله مدارکی می باشد که برای تنظیم اظهار نامه باید اطلاعات آنها قید شود.

مراحل ترخیص کالا از مرز بازرگان

مراحل ترخیص کالا از مرز بازرگان

موارد دیگری که در اظهار نامه ذکر آنها بسیار مهم است نام صاحب کالا و مدارک وی، نوع محصول، تعداد دقیق محصول، وزن محصول و ارزش کالا می باشد.

ترخیص کالا از مرز بازرگان به چه صورت است

ترخیص کالا در تمامی گمرکات مراحلی مشابه یک دیگر دارد و فقط می توان گفت که برای داشتن ترخیص کالایی درست و اصولی از مرز بازرگان به ترخیص کار مرز بازرگان نیاز خواهید داشت که نام آنها در لیست ترخیص کاران گمرک بازرگان شرکت سلطان یاقوت ذکر شده است. این ترخیصکاران  به اصول و راهکار ها و بخشنامه های ترخیص کالا از آن گمرک آشنایی داشته داشته و ترخیص کالایی بدون مشکل را برای شما تجار به ارمغان می آورند. در گمرک مرز بازرگان به ترخیص کالا به روش پیله وری هم می توان اقدام کرد.

ترخیص چه کالاهایی از گمرک بازرگان صورت می گیرد

همچنین لازم به ذکر است که ترخیص کالاهای مجاز از این گمرک صورت می گیرد پس حتما توجه کنید که قبل از هر کاری اول کالای مورد نظر را از نظر ممنوعیت واردات و یا صادرات چک نمایید برای این منظور باید به بخشنامه های صادر شده مراجعه نمایید به دلیل تغییرات سیاسی و اقتصادی مداوم بخشنامه ها حتما باید با متخصص و ترخیص کار مرز بازرگان مشورت نمایید تا ترخیص کالایی بدون مشکل را تجربه نمایید. زیرا کارشناسان گمرک بازرگان قبل از ارائه مدرک ترخیصیه به صاحب کالا یا حق العمل کار به بازرسی کالا و مدارک ارائه شده می پردازند و اگر مشکلی نباشد برگه ترخیصیه کالا را صادر می کنند و شما می توانید با ارائه آن برگه کالا را از انبار های گمرک خارج نمایید.

کالاهای مورد تایید برای ترخیص از گمرک بازرگان

کالاهای مورد تایید برای ترخیص از گمرک بازرگان

کالاهای مجاز برای صادرات و واردات از گمرک بازرگان

همانطور که در پاراگراف های بالاتر اشاره شد کلیه کالاهای تجاری و بازرگانی از گمرک بازرگان واردات و صادرات می شوند به جز کالاهایی که ممنوعیت دارند. در ادامه به چند نمونه از کالاهایی که تجارت و بازرگانی آن از طریق این گمرک صورت می گیرد اشاره می کنیم. همچنین شما عزیزان می توانید با تلفن گمرک بازرگان و یا شماره تلفن گمرک ترکیه تماس گرفته و از قوانین جدیدی  که در ترخیص کالا ها اعمال شده است اطلاع پیدا کنید.

 • انواع لوازم یدکی اعم از خودرو، وسایل منزل و ….
 • انواع مواد پلاستیکی
 • انواع آلومینیوم
 • انواع پروفیل ها
 • انواع پارچه
 • انواع سنگ
 • انواع موتورهای صنعتی
 • انواع درب های آسانسور
 • انواع ماشین آلات تراش کاری
 • انواع قطعات تریلر
 • انواع موتور گیربکس
 • و …

مراودات تجاری ایران از طریق این مرز با کدام کشور ها صورت می گیرد

مرز بازرگان دروازه تجاری کشورهای اروپایی با ایران و یکی از مهمترین مرزهای کشور است. کشور هایی که بیشتر مراودات تجاری خود را از طریق این مرز انجام می دهند عبارتند از:

 • ترکیه
 • ترکمنستان
 • ارمنستان
 • تاجیکستان
 • افغانستان
 • گرجستان
 • آذربایجان
 • عراق
 • روسیه
 • و ..

چرا نیاز به ترخیص کار مرز بازرگان داریم؟

توجه کنید که برای ترخیص کالا از مرز هر کدام از این کشور ها نیاز به ترخیص کار در همان کشور خواهید داشت مثلا برای ترخیص کالا از مرز گوربلاغ ترکیه نیاز به ترخیص کار ترکیه در این مرز که به قوانین و مقررات آشنایی داشته باشد دارید و یا برای ترخیص کالا از گمرک میرجاوه در ایران نیز نیاز به ترخیص کار گمرک میرجاوه خواهید داشت. زیرا قوانین برای ترخیص کالا در هر گمرکی با گمرکی دیگر متفاوت است. مثلا قوانین مرز بازرگان برای ترخیص کالا با قوانین مرز میرجاوه و ترکیه متفاوت است.

5/5 - (1 امتیاز)