سلطان یاقوت

ترخیص خودرو از گمرک و هر آنچه راجب به آن باید بدانید

ترخیص خودرو

ترخیص خودرو از گمرک یکی از بیشترین و سود آور ترین واردات و ها و صادرات ها در گمرک می باشد که برای موفقیت و سود بیشتر و بهتر شما باید بر تمام اصول ترخیص کالا و ترخیص ماشین آلات از گمرک مسلط باشید. در ادامه این مقاله به توضیحاتی در خصوص نحوه ترخیص خودرو می پردازیم پس با ما همراه باشید.

چگونگی خرید خودرو تجارت و بازرگانی آن

خرید خودرو یکی از مهمترین مراحل در تجارت و بازرگانی آن می باشد شما عزیزن می توانید هم به صورت حضوری و هم به صورت غیر حضوری اقدام به خرید خودروها کنید. و یا حتی مسئولیت خرید خودرو ها را به شرکتی که در این زمینه فعالیت می کند بسپارید، نمایندگی بیشتر خودرو ها در کشور های همسایه وجود دارد و می توانید برای خرید از طریق نمایندگی اقدام کرده تا با قیمت مناسبی خودرو را خریداری نمایید.

چگونگی ترخیص خودرو از گمرک

تعرفه بندی خودروهای سواری

خودروهای سواری برای تعرفه بندی در دو دسته مختلف قرار می گیرند و هرکدام از این دسته ها دارای ویژگی ها خاص خود هستند که به شما توضیح خواهیم داد. دسته اول خودروهایی هستند که حجم موتور آنها کمتر از 2500 سی سی می باشد برای این نوع از خودرو ها حدود چهل درصد حقوق ورودی و 6 درصد ارزش افزوده دریافت می شود. دسته دوم از خودرو ها آنهایی هستند که حجم موتور آنها بیشتر از 2500 سی سی می باشد که واردات آنها در حال حاضر ممنوع است ولی اگر خودرویی با این مشخصات قبلا وارد شده و دارای قبض انبار می باشد حقوق ورودی آن تقریبا 140 درصد می باشد که این هزینه بسیار زیادی را بر دوش تاجر و وارد کنندگان می گذارد.

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

چگونگی ترخیص خودرو از گمرک

با توجه به مطالبی که در پاراگراف بالا به آنها اشاره کردیم می توان گفت که ترخیص خودرو از گمرک کاری زمان بر و پر هزینه می باشد و نیاز به دقت فراوان دارد همچنین باید بر تمامی اصول و قوانین آگاه باشید. پیشنها ما به شما عزیزان این است که برای ترخیص سریع و کم هزینه از افراد مجرب و متخصص در این امور مخصوصا امور تسریفات گمرکی خودرو کمک بگیرید تا هم در هزینه و هم در وقت خود صرفه جویی نمایید زیرا آنها بر قوانین و مقررات وارد تر بوده و راحتتر می توانند امور ترخیص کالا را به سر انجام برسانند.

ترخیص خودرو گمرک

هزینه های ترخیص خودرو از گمرک

هزینه های ترخیص هر کالایی از گمرک بنا بر یک فرمول محاسبه می شود اما بستگی به نوع کالا، میزان آن، حجم آن و همچنین ارزش آن متفاوت می باشد. یکی از مهمترین هزینه های که برای خودرو در گمرک پرداخت می شود هزینه ارزش خودرو می باشد نکته جالب توجه در این مورد این است که خودرویی که شما با دلار و یورو خریداری کرده اید را با ریال محاسبه کرده و ارزش آن را بر اساس ریال دریافت می کنند. هزینه حمل و نقل خودرو نیز مورد بعدی است که بر اساس میزان مسافت طی شده از شما دریافت می شود. مورد بعدی هزینه های ترخیص خودرو،  بیمه خودرو است که خودرو شما را برای حوادث احتمالی در حین حمل و نقل و انبار دارای بیمه می کند تا اگر مشکلی پیش آمد شما بتوانید هزینه خودرو خود را دریافت کنید. مورد بعدی هزینه پلاک و شمار گذاری خودرو، هزینه های مالیات بر ارزش افزوده، هزینه بازدید خودرو، هزینه عوارض هلال احمر و …. می باشد که بر اساس نوع خودرو تعداد آن برای شما محاسبه خواهد شد. در این مورد ها هم همانطور که گفته شد می توانید از افراد مطمئن و زبده ( ترخیص کار، حق العمل کار ) در این امور کمک بگیرید.

مراحل ترخیص خودرو از گمرک

مراحل ترخیص خودرو از گمرک

همانطور که قبلا اشاره شد بهتر است که مراحل ترخیص خودرو از گمرک را به افراد ماهر در این کار بسپارید زیرا آنها بر تمامی قوانین و مقررات آگاهی دارند و می توانند با کمترین هزینه در کوتاه ترین زمان خودرو شما را از گمرک ترخیص نمایند. کارت بازرگانی یکی از مهمترین مدارک و ارائه آن یکی از مهمترنی مراحل ترخیص کالا می باشد. عقد قرار داد با نمایندگی خودروی وارد شده یکی دیگر از مهمترین مراحل تجارت و بازرگانی خودرو می باشد زیرا خریداران بتوانند به راحتی از خدمات پس از فروش خودرو خود استفاده کنند. مهمترین مرحله بعدی در مراحل ترخیص خودرو ثبت سفارش خودرو به هر تعدادی که می خواهید وارد کنید در سامانه گمرک کشور و دریافت کد 8 رقمی پیگیری آن می باشد.

ترخیص خودرو

بیشتر بخوانید :

1/5 - (1 امتیاز)