سلطان یاقوت

ترخیص دزدگیر از گمرک(صفر تا صد)

ترخیص دزدگیر از گمرک

ترخیص دزدگیر از گمرک

دزدگیر نوعی سیستم اعلام است که در مواقعی که کسی یا چیزی از حریم خصوص که تعیین شده گذر می کند با زدن نور و یا آژیر به صاحب آن اخطار می دهد و اعلام می کند. دزدگیر یا سیستم اعلام سرقت یکی از مهمترین سیستم ها برای امنیت و حفاظت از محلی است. با داشتن این سیستم هر ورود غیر مجازی به مکان مورد نظر اعلام شده و شما به راحتی می توانید از آنجا حفاظت کنید و از سرقت و خسارت به محل مورد نظر پیشگیری کنید.

دزدگیر چیست؟

دزدگیر نوعی کیت با پنل مرکزی می باشد که دارای حسگر و آژیر برای اعلام است برخی از دزد گیرها دارای یک سیستم آلارام مرکزی هستند که به اداره پلیس وصل می شوند و در مواقع خطر، دزدی و …. به مرکز پلیس اطلاع می دهد. برخی از سیستم های آلارم دارای سیستم ازسال پیامک نیز می باشند. حسگر های دزدگیر دارای انواع مختلفی هستند از مهمترین آنها می توان به حسگر های حرکتی، مگنتی درب ها، حسگرهای لرزش دار یا حسگر ضربه و سنسور دود و گاز و …. اشاره کرد.

مشخصات ظاهری دزدگیر

دزدگیرهایی که در بازارهستند از نظر ظاهری در انواع مختلفی ارائه می شوند اما همگی آنها با یک ساختار مشترک یعنی خط تحریکی باز و بسته می شوند. کلیه دزد گیرها دارای کلید های معمولی یا قفل رمزی و یا حتی کلید کنترل از راه دور برای روشن و خاموش کردن آن می باشند. مدارهای دزدگیرشامل دارای باتری های شارژی می باشند که در هنگام قطع شدن برق دستگاه هنوز کار کرده و آژیر می کشد. و برخی از دزدگیرها نیز دارای تلفن کننده های خودکار هستند که در هنگام وقوع حادثه و جرم با مرکز فوریت های پلیس تماس گرفته و اطلاع می دهند.

با توجه به توضیحاتی که در پاراگراف های قبلی اشاره شد دزدگیرها از قسمت های مختلفی تشکیل شده به عنوان مثال می توان به کنترل پنل  یا همان دستگاه مرکزی، سنسورهای چشمی، آزیرها و بلندگو ها، باتری، دستگاه تلفن کننده، ریموت کنترل ها و …. اشاره کرد.

انواع دزدگیر

دزدگیرهای سیم کارتی، دزدگیرهای چشمی، دزدگیرهای لیزری، دزدگیرهای تصویری خودرو، دزدگیرهای فروشگاهی، دزدگیرهای لباس و ….. اشاره کرد. برای دریافت تعرفه گمرکی انواع دزدگیرها به فصل هشتاد و پنجم از کتاب قوانین واردات و صادرات مراجعه نمایید. واردات انواع دزد گیرهای خودرویی دارای 22 درصد حقوق ورودی و 9 درصد مالیات اشاره کرد.

کد تعرفه گمرکی برای باقی دزد گیرها و دستگاه ها برای علامت دادن چه سمعی و چه بصری در ردیف 85123090 قرار داده می شود. ترخیص این کالا از گمرک با 20 درصد حقوق ورودی می باشد.

مدارک و مراحل ترخیص دزدگیر از گمرک

برای ترخیص تمامی کالاها از گمرک باید به تنظیم اظهار نامه بپردازید. برای تنظیم اظهار نامه به مدارکی نیاز خواهید داشت که آن مدارک برای تمامی کالا ها یکی است. در برخی موارد بر اساس بخشنامه های ارسالی از طرف سازمانها و ارگانهای ذی ربط تغییراتی در مدارک به وجود می آید که ترخیص کار و حق العمل کار ماهر باید در این موارد سریعا عمل کرده تا در ترخیص کالا از انبار های گمرک دچار مشکل نشوید.  همانطور که گفته شد برای ترخیص کالا باید اول اظهار نامه تنظم شود برای تنظیم اظهار نامه نیاز به قبض انبار، ترخیصیه، کارت بازرگانی، مدارک خرید  و فروش کالا، بیمه نامه، بارنامه، مدارک بازرسی کالا، مدارک آزمایشگاه کالا، مدارک مربوط به حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ کالا و …. مورد نیاز است.

شرکت سلطان یاقوت

همانطور که از مطالب این مقاله نیز مشخص است با وجود قوانین مختلف، به تجار و بازرگانان عزیز اکیدا توصیه می گردد که با شخصی حقیقی یا حقوقی با تجربه و متخصص در این زمینه کمک بگیرند تا با مشکل در تجارت کالای خود مواجه نشوید. شرکت سلطان یاقوت با بهرمندی از نیرو های مجرب و مدیریتی متمرکز متعهد آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد.

از جمله خدمات این شرکت می توان به ثبت سفارش، اخذ مجوز های قانونی، حمل و نقل کالا، ترخیص کالا از گمرک، خرید کالا، حواله ارز، ترانزیت  ترانشیپ و… اشاره کرد. در صورت هرگونه پرسش و پاسخی در زمینه شرایط صادرات و واردات دزدگیر می توانید با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس : 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :