سلطان یاقوت

مدارک مورد نیاز برای کدینگ کارت بازرگانی

Business card coding

مدارک مورد نیاز برای کدینگ کارت بازرگانی

کدینگ کارت بازرگانی در واقع نوعی سیستم شناسایی برای صاحبان کالا و اظهار کنندگان کالاهای تجاری و نمایندگان آنها در جهت ترخیص کالا می باشد.برای دریافت شماره کدینگ کارت بازرگانی هم شخص حقیقی و هم شخص حقوقی می تواند اقدام نماید در این منظور تمامی اطلاعات کارت بازرگانی و اسکن کارت بازرگانی را وارد سیستم کرده و کدی که سیستم می دهد را دریافت کند. با ارائه آن کد تمامی اطلاعات شخص حقیقی و حقوقی دارای آن کارت بازرگانی که کد به آن اختصاص داده شده بالا آمده و به راحتی می توان آن را چک کرد.

شماره کدینگ که برای اشخاص حقوقی مورد استفاده قرار می گیرد شناسه ملی آنها است و شماره کدینگی که برای اشخاص حقیقی مورد استفاده قرار می گیرد شماره ملی آنها می باشد.با داشتن شماره کدینگ کارت بازرگانی دیگر نیازی نیست که در زمان ترخیص کالا و نوشتن اظهار نامه گمرکی اطلاعات مربوط به صاحب کالا و یا نماینده قانونی وی درج شود تنها با ارائه آن کد تمامی اطلاعات مورد نیاز چاپ می شود.

چگونگی دریافت شماره کدینگ

تجار و نمایندگان و حق العمکاران عزیزی که قصد دریافت شماره کدینگ کارت بازرگانی را دارند. باید به واحد احراز هویت گمرکات اجرایی مراجه کرده و افراد حقوقی با ارائه کارت ملی و کارت بازرگانی و همچنین وکالت نامه ای که توسط گمرک تایید شود و نهایتا بعد از این موارد دو کد 9 رقمی به شما داده می شود 9 رقم اولی به نماینده صاحب کالا و 9 رقم بعدی که شماره ملی فرد اظهار کننده کالا است.

بعد از انجام این مراحل می توانید برای اظهار و انجام تشریفات گمرکی کالا به سامانه پنجره تجارت فرامرزی گمرک الکترونیک مراجعه کرده و بعد در قسمت دور اظهاری کالا اظهارنامه خود را کامل کرده و بعد از آن مجوزات مورد نیاز برای ترخیص آن کالا را از ارگان ها و سازمان های مختلف و انجام کارشناسی کالاها همچنین پرداخت هزینه گمرکی در سامانه و در آخر صدور مجوز بارگیری کالا و دریافت آن از سامانه و باقی کارهای ترخیص کالا از گمرک را می توانید به انجام برسانید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت کدینگ اشخاص حقیقی و حقوقی

همانطور که در پاراگراف های قبلی به آن اشاره شد اشخاص حقیقی برای دریافت کدینگ کارت بازرگانی باید اصل و تصویر کارت بازرگانی خود و همچنین تصویر کارت ملی، اصل و تصویر وکالتنامه از شخص حقوقی اگر نیاز باشد و همچنین داشتن معرفی نامه از طرف شخص حقوقی و در نهایت پر کردن فرم های ب، ج، د تایید آن توسط مرکز احزار هویت . مدارکی که برای کدینگ اشخاص حقوقی نیاز است کمی بیشتر از مدارک اشخاص حقیقی می باشد به عنوان مثال برای دریافت کدینگ کارت بازرگانی اشخاص حقوقی باید تصویر کارت بازرگانی به همراه تصویر کارت ملی مدیر عامل شرکت را در سایت بارگذاری نمایید بعد از آن باید فرم های الف و ج را پر کرده و بعد از آن اصل و کپی معرفی نامه خود از طرف شرکت و پروانه بهره برداری شرکت، روزنامه رسمی شرکت، اصل و کپی گواهینامه ثبت نام مودیان مالیاتی کشور و ….. لازم است بدانید که امور تشریفات گمرکی و ترخیص کالا امر تخصصی است که عدم آگاهی در این قضیه می تواند خسارت های  زیادی را به بازرگانان وارد کند زیرا هرچقدر کالا در انبارهای گمرک بیشتر بماند هزینه های آن نیز بیشتر شده و همچنین بازرگان از بازارهای رقابتی جا می ماند.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با بهرمندی از نیروهای متعهد و متخصص خود در زمینه بازرگانی و ترخیص کالا آماده است تا خدمات خود نظیر ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، اخذ مجوز های قانونی، ترخیص کالا از کلیه گمرکات کشور و ..‌. به نحو احسن در خدمت شما تجار عزیز قرار دهد. این شرکت متعهد است تا کلیه امور بازرگانی شما را در کمترین زمان و حداقل هزینه به انجام برساند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کالا از گمرک می توانید با تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید.

شماره های تماس ۰۹۱۲۱۹۹۵۴۰۶ _ ۰۲۱۲۲۸۵۵۹۰۲ – 02128111034

بیشتر بخوانید :

5/5 - (1 امتیاز)