سلطان یاقوت

راهنمای ترخیص کالا از گمرک چابهار [مزایا و مراحل]

ترخیص کالا از گمرک چابهار

ترخیص کالا از گمرک چابهار نیز یکی از پر درخواست ترین ترخیص کالاهای می باشد زیرا چابهار دارای دریاچه ایست که به آبهای آزاد متصل می باشد.

موقعیت گمرک چابهار و ترخیص کالا از آن

چابهار یکی از شهرهای جنوبی کشور می باشد که در استان سیستان و بلوچستان قرار دارد در این شهر دریاچه ای اقیانوسی قرار دارد که به اقیانوس هند و مکران متصل می باشد. لنگرگاه های متعدد این دریاچه قابلیت لنگر گیری کشتی های تجاری را نیز دارد. که این قابلیت باعث شده تا گمرک های چابهار برای ترخیص کالا های تجاری  آسیایی مورد توجه تجارو بازرگانان قرار بگیرد.

موقعیت جغرافیایی چابهار

چابهار همانطور که گفته شد یکی از استانهای جنوبی کشور می باشد که به دلیل داشتن آب و هوای بهاری و معتدل یک شهر توریستی نیز به حساب می آید. شهر چابهار و گمرک های آن برای تجارت با کشورهایی آسیای مرکزی اهمیت دارد.

ترخیص کالا از منطقه آزاد چابهار

مراودات تجاری با چه کشور هایی از طریق گمرک چابهار صورت می گیرد

گمرک های چابهار همانطور که گفته شده از طریق دریاچه ای که به اقیانوس های هند و مکران متصل است برای کشور های آسیای مرکزی مانند: افغانستان، تاجیکستان، قزاقستان، ازبکستان، قرقیزستان، ترکمنستان و …. مورد توجه قرار می گیرد. و بیشتر صادرات و واردات تجار و بازرگانان از این گمرک صورت می گیرد.

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

 

ترخیص کالا از گمرک چابهار نیازمند چه مدارکی می باشد

ترخیص کالا از گمرکات کشور و مدارک مورد نیاز برای ترخیص از کالا از گمرک در تمامی گمرک ها یکی می باشد. در پله اول برای ترخیص کالا نیاز به تنظیم اظهار نامه، کارت بازرگانی خواهیم داشته و بعد از آن مدارک مربوط به کالا و صاحب کالا می باشد که شامل قبض انبار، اینویس، پروفرما، مدارک بازرسی کالا، مدارک آزمایشگاه کالا، بارنامه، بیمه نامه، مدارک خرید کالا، ترخیصیه، مدارک مربوط به حمل و نقل کالا و ترانزیت و ترانشیپ آن و ….. می شود. همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات به اداره کل گمرک چابهار مراجعه نمایید.

مدارک مورد نیاز ترخیص کالا از چابهار

چگونگی ترخیص کالا از گمرک چابهار

ترخیص کالا از قدایم الیام امری سخت و دشوار بوده این سخت بودن آن به دلیل تغییرات مداوم بخشنامه ها می باشد و برای این منظور شما نیازمند به فردی هستند که با تمام این بخشنامه ها آشنا بوده و به اصلاح چم و خم کار را بلد باشد تا شما ترخیص کالایی سریع و کم هزینه داشته باشید. زیرا هرچه قدر ترخیص کالای شما طولانی تر شود کالاهای شما در انبار های گمرک می ماند و هم از نظر زمانی برای شما به صرفه نیست و نمی توانید وارد بازار رقابتی محصول شوید و هم هزینه های بیشتری بابت انبار داری باید پرداخت نمایید و از طرفی اگر کالای شما فاسد شدنی باشد در این بازه امکان خراب شدن آن وجود دارد پس داشتن ترخیص کار و حق العمل کار یکی از عاقلانه ترین کارها در انجام تشریفات گمرکی می باشد.

قبل از ا می توانید هزینه ترخیص کالا از جبل علی چگونه محاسبه می شود؟

منطقه آزاد چابهار

منطقه آزاد چابهار یکی از هفت مناطق آزاد کشور می باشد که در خلیج چابهار و دریای عمان قرار دارد. و یکی از مناطقی است که هم به صورت هوایی هم زمین و هم دریایی می توان با آن ارتباط برقرار کرد. این منطقه در کنار دسترسی به آب های آزاد و قرار گرفتن در کنار خلیج فارس دارای موقعیت استراتژیکی می باشد و یک منطقه ای برای ارتباط با آسیای میانه و سایر کشور ها و خروج کالا از مناطق آزاد می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ترخیص کالا از گمرک چابهار می توانید به اداره گمرک آن و یا سایت گمرک چابهار مراجعه کرده و یا با تلفن گمرک چابهار تماس بگیرید.

مزایای منطقه تجاری آزاد چیست

در تمامی مناطق تجاری آزاد مزایایی برای بازرگانان و تجار وجود دارد در منطقه آزاد چابهار نیز مزایای زیادی برای تجار و بازرگانان و نحوه واردات کالا به مناطق آزاد وجود دارد که آنها را برای استفاده از مناطق آزاد تجاری ترغیب می کند. از جمله این مزایا می توان به: معافیت بر درآمد و دارای 15 ساله و تعرفه های گمرکی مناطق آزاد اشاره کرد، همچنین این منطقه آزاد نزدیکترین راه دسترسی به آبهای آزاد کشور آسیای میانه و افغانستان را دارد. دسترسی به خشکی و سرزمین مادر که مانند قشم و کیش هزینه های تخلیه و بارگیری آن سر سام آور نیست. وجود دواسکله کلانتری و بهشتی با ظرفیت 70 هزار تن، دسترسی به فرودگاه های بین المللی، دوری از منطقه شلوغ و پر تنش خلیج فارس و اتصال مستقیم به اقیانوس هند و …. اشاره کرد.

مزایای منطقه تجاری چابهار

شرکت سلطان تجارت بازرگان

شرکت سلطان تجارت بازرگان با سالها تجربه در زمینه ترخیص کالا و برخورداری از متخصصان زبده و کاردان و حق العمل کاران و ترخیص کاران ماهر آماده انجام خدمات تشریفات گمرکی و ترخیص کالای شما از مناطق آزاد تجاری  به خصوص منطقه آزاد چابهار و ترخیص کالا از گمرک چابهار و همچنین ثبت سفارش کالا در مناطق آزاد می باشد. شما عزیزان برای دریافت پاسخ سوالات احتمالی خود می توانید با متخصصان ترخیص کار این مجموعه تجاری  و بازرگانی تماس بگیرید.

تلفن تماس: 09121995406 – 02122855902  – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

3.3/5 - (3 امتیاز)