سلطان یاقوت

ترخیص کالا از هند و هرآنچه راجب به آن باید بدانید

کالاهای صادارتی هند چیست؟

ترخیص کالا از هند چگونه و با ارائه چه مدارکی امکان پذیر است

هند در حال حاضر یکی از بزرگترین کشور های صادر کننده کالا به کشور های مختلف می باشد. و این طور که از پیشرفت آن می توان فهمید که تا 5 سال آینده نیز قصد دارد این جایگاه را برای خود حفظ نماید. حال شما به عنوان تاجری ماهر و کاردان برای ترخیص کالا از هند باید اطلاعات لازم را دریافت کرده و بعد از آن اقدام به تجارت و بازرگانی از این کشور نمایید.

ترخیص کالا از هند و یا دیگر کشور ها امری تخصصی می باشد و نیاز به دانش و مهارت کافی دارد اگر شما عزیزان برای انجام تشریفات گمرکی کالای هندی مهارت لازم را ندارید لازم است ازفرد و یا شرکت حرفه ای در این خصوص کمک بگیرید و یا قبل از اقدام به تجارت اطلاعات لازم را کسب نمایید تا در زمان ترخیص دچار مشکل نشوید. از طرفی دیگر توجه داشته باشید به دلیل نظارت نهاد های مسئول بر رعایت مقررات بهداشتی و همچنین بررسی میزان واردات کالا کلیه محصولات وارد شده در گمرکات  و بنادرو مرزها توسط بازرسین بررسی می شوند.

ترخیص کالا از هند

کالاهای صادارتی هند چیست؟

عمده کالاهایی که از هند وارد کشور ما می شود می توان به بخش های صنعتی، معدنی و کشاورزی تقسیم کرد. کالاهای کشاورزی مانند: گندم، دانه های روغنی و برنج می باشد. لازم است بدانید که هند یکی از بزرگترین تولید کنندگان چای در دنیا می باشد و از کشور های فعال در زمینه صادرات چای به دیگر نقاط جهان می باشد. در زمینه صنعت و معدن هم فلزاتی مانند: مس، آلومینیوم، فولاد، سنگ آهن، فسفات، مکمل های دارویی، شکر، گوشت گاو و …..  از هند وارد ایران می شود.

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

قاچاق کالا از هند به ایران

قاچاق کالا مصداق یکی از موارد تخلف در گمرک می باشد و اگر ماموران گمرکی به این قضیه آگاه شوند مشمول جریمه های سنیگینی خواهید شد. چای یکی از کالاهایی است که امکان قاچاق آن از هند وجود دارد اما نکته اصلی در اینجاست که چای های قاچاقی از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده و این خود باعث ضربه به تاجرو اقتصاد کشور می شود. لذا بایستی از تمامی مراحل و مدارک ترخیص چای مطلع باشید. همچنین می توانید به صورت مستقیم با تاجران هندی وارد معامله شوید تا از خرید خود مطمئن شوید.

قاچاق کالا از هند به ایران

چگونگی ترخیص کالا از هند

با اینکه در تمامی گمرکات و بنادر ایران می توان به ترخیص کالاای هندی پرداخت اما باید گفت که بیشتر واردات  کالا از هند به صورت دریایی آهنم از طریق گمرک بندر عباس صورت می گیرد. روند ترخیص کالا همانطور که در مقاله های قبلی برای شما شرح دادیم از تمامی کشور ها یکی بوده و برای ترخیص به مدارکی از جمله بارنامه بیمه نامه، کد تعرفه گمرکی، کارت بازرگانی ، ترخیصیه، پروفرما، اینویس و همچنین برای کالاهای خوراکی و مواد غذایی مجوز های وازرت بهداشت و همچنین مجوز وزارت کشاورزی لازم و …. لازم است. همچنین زمیانی که می خواهید اقدام به واردات کالا از هند نمایید باید در سایت وزارت بازرگانی ثبت نام کرده و مجوزات لازمه را دریافت نمایید تا کارت بازرگانی برای ترخیص آن کالا وارداتی از هند به شما تعلق بگیردو شما تجار عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از ترخیص کاران و حق العمل کاران و یا شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند کمک بگیرید تا در زمان ترخیص دچار مشکل نشده و ترخیص سریع با کمترین هزینه را تجربه نمایید.

چگونگی اخذ مجوزات

هرزمان اقدام به واردات کالا به ایران نمایید باید قبل از آن اقدام به اخذ مجوزات لازم اعم از استاندارد و بهداشت و ….. برای آن کالا نمایید زیرا در زمان انجام تشریفات گمرکی کالا تمامی مدارک اعم از مجوز ها و کلیه مدارکی که دال بر صحت و سلامت کالا می باشد توسط بازرسین گمرکی بررسی و تایید می شوند. ورود کالا از هند نیز مشمول همین قوانین می باشد بدین صورت که مسئولین و بازرسان گمرکی بدون توجه به کشور مبدا کالاهای وارداتی تمامی قوانین و مقرراتی که برای واردات کالا به کشور باید اعمال شوند را بررسی می نمایند.

چگونگی اخذ مجوزات

پر کاربرد ترین مجوز در واردات از هند

مجوز وزرات بهداشت یکی از پرکاربرد ترین مجوز ها در واردات کالا از هند به ایران می باش زیرا تمامی کالاهایی مبنی بر مواد غذایی و همچنین لوازم آرایشی و بهد اشتی باید از فیلتر وزارت بهداشت عبور کرده و بعد از آن در جامعه عرضه شود. دریافت این مجوز پیچیدگی های و شرایط خاصی دارد. لازم است بدانید که کلیه کالاهایی که از هند وارد ایران می شوند باید تمامی کد ها و مجوز های لازمه را دریافت کنند تا بتوانند برگه ترخیص از گمرک را تحویل بگیرند.

پر کاربرد ترین مجوز در واردات از هند

 

بیشتر بخوانید :

 

4/5 - (1 امتیاز)