سلطان یاقوت

ترخیص تمپر قهوه از گمرک

ترخیص تمپر قهوه از گمرک

اسپرسو یکی از انواع قهوه‌هاست که طرفداران زیادی در سراسر کشورها داشته و طعم و عطر بی‌نظیری دارد. برای تهیه یک فنجان اسپرسو باکیفیت و خوش‌طعم، از وسایل و تجهیزات مختلفی استفاده می‌شود که استفاده صحیح و اصولی از هر کدام در مراحل تولید قهوه، در نهایت تاثیر چشم‌گیری بر محصول نهایی خواهد داشت. تمپر قهوه نام یکی از وسایل کمکی در تولید اسپرسو است که برخلاف ظاهر کوچک خود، نقش چشم‌گیری در این پروسه ایفا می‌کند. تمپرهای موجود در بازار مصرفی ایران عمدتا از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین شده و این خود بهانه‌ای است که بر نحوه ترخیص تمپر اسپرسو از گمرک، نگاهی دقیق‌ بیندازیم. این فرآیند جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار رفته و از ارزش و اهمیت بالایی برای فعالان تجاری برخوردار است. درون دستگاه‌های اسپرسوساز محفظه‌ای برای ریختن پودر قهوه وجود دارد. از آن‌جا که اساس کار این دستگاه بر عصاره‌گیری از پودر قهوه با اعمال فشار آب بالا است، در نتیجه میزان تراکم قهوه درون محفظه مخصوص خود از اهمیت بالایی برخوردار است. هرچه پودر قهوه فشرده‌تر و دارای سطح صاف‌تری باشد، عبور آب از آن آرام‌تر و با سختی بیشتری صورت گرفته و در نتیجه عطر و طعم قهوه به شکل بهتری درون آن نفوذ می‌کند. از طرفی صاف و یکدست شدن سطح پودر قهوه، سبب می‌شود تا آب همزمان و یکسان به تمامی نقاط آن رسیده و عصاره‌گیری به بهترین نحو ممکن انجام شود. عمل فشرده‌سازی و یکدست‌سازی قهوه در دستگاه اسپرسوساز به کمک تمپر (Temper) انجام می‌شود و این وسیله به آب جوش زمان می‌دهد تا به‌خوبی وارد پودر فشرده‌شده شود. این وسیله متراکم‌سازی از دو بخش اصلی یعنی دسته و سری تشکیل شده که هر کدام با جنس‌های مختلف در بازار وجود دارند. سری تمپر با جنس پلاستیک، فلز و چوب وجود دارد که نوع پلاستیکی آن راحت‌تر و سریع‌تر عمل می‌کند. جنس دسته آن نیز در مدل‌های چوبی، پلاستیکی و فلزی ساخته می‌شود. برای آگاهی از نکات مفید در خصوص نحوه تجارت و ترخیص تمپر قهوه از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات تمپر قهوه در ایران

تمپر قهوه یکی از کالاهای مصرفی در کشور ماست که هم جزو قطعات دستگاه اسپرسوساز و هم به صورت جداگانه و به عنوان قطعه یدکی در بازار مصرفی به فروش می‌رسد. تاجران و بازرگانان ایرانی به فعالیت و سودآوری در این زمینه مشغول بوده و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

واردات تمپر قهوه عمدتا از مبداء کشورهای چین و امارات متحده عربی در کشور ما صورت می‌گیرد. تحریم‌های سخت‌گیرانه و روزافزون علیه ایران، مبادلات تجاری بازرگانان کشورمان با کشورهای اروپایی و آمریکایی را تحت تاثیر قرار داده است. از این رو واردکنندگان ایرانی، خرید محصولات مورد نیاز صنایع مختلف کشور را از مبداء کشور چین و شهر دبی در امارات متحده عربی ترجیح می‌دهند.

چه مجوزاتی برای ترخیص تمپر قهوه از گمرک نیاز است؟

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان قصد گذراندن مراحل ترخیص کالا را دارد، باید مدارک و مجوزات خاصی را آماده‌سازی کرده و به اداره گمرک تسلیم کند. هر ردیف کالایی در تعرفه‌های گمرکی دارای یک کد 8 رقمی است که ترخیص کار با تشخیص درست کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود می تواند به لیست مجوزات لازم برای ترخیص آن کالا دست پیدا کند. سازمان‌های خاصی در داخل کشور مسئولیت صدور این مجوزات را به ترخیص کار دارای صلاحیت برعهده دارند.

از آن‌جا که تعرفه گمرکی کالاها در اداره گمرک سالانه در حال بروزرسانی است، از شما عزیزان علاقمند به آگاهی از کد تعرفه 8 رقمی جهت ترخیص تمپر قهوه از گمرک پیشنهاد می‌شود تا با کارشناسان ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت تماس گرفته و به طور رایگان از مشاوره ایشان بهره‌مند گردید.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص تمپر قهوه از گمرک

ترخیص کالاهای تجاری از گمرک بطورکلی فرآیندی تخصصی و پرچالش محسوب می‌شود که اشتباه در مراحل انجام آن می‌تواند عواقب غیر قابل جبرانی به همراه داشته باشد. ترخیص کار باتجربه و کاربلد کسی که بر تمام پیچ و خم‌های مسیر مسلط باشد و خاطر تاجران و بازرگانان را آسوده نگه دارد. شرکت سلطان یاقوت با فعالیت‌های مستمر خود در زمینه امور تجاری و بازرگانی از جمله ترخیص کالا، اکنون به یکی از معتبرترین شرکت‌های ترخیص کار مبدل شده است. کادر نیروهای متخصص و کاربلد ترخیص کار این شرکت، از صفر تا صد مراحل ترخیص کالا یار و راهنمای شما عزیزان خواهند بود و از ایجاد مشکلات گوناگون پیشگیری خواهند کرد. برای کسب مشاوره رایگان و یا درخواست همکاری با این شرکت در زمینه ترخیص تمپر قهوه از گمرک، کافیست با شماره‌های درج شده در زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص تمپر قهوه از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص تمپر قهوه سطح تخت
  • ترخیص تمپر قهوه سطح محدب
  • ترخیص تمپر قهوه نیمه محدب
  • ترخیص تمپر قهوه شیاردار

بیشتر بخوانید :