سلطان یاقوت

کانتینر چیست و دارای چه اندازه و حجم هایی می باشد

کانتینر

کانتینر یکی از ابزار های جابه جایی کالا در سیستم حمل و نقل بین المللی می باشد و به دلیل مقاومت بالا و همچنین نفوذ ناپذیری بیشتر در حمل و نقل های دریایی از آن استفاده می شود. در ادامه به توضیح اینکه کانتینر چیست می پردازیم با ما همراه باشید.

کانتینر چیست؟

کانتینر در واقع جعبه فلزی و مستحکم با قابلیت و گنجایش بالا و استانداردهای جهانی می باشد. از کانتینر ها برای بار گیری اجناس و کالاهای مختلف و ارسال آنها به اقصی نقاط دنیا استفاده می شود. با پیشرفت علم و تکنولوژی موارد استفاده از کانتینر ها نیز بیشتر و متفاوت تر شده که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت. اما به طور کلی امروز از کانتینر ها برای حمل و نقل های دریایی بیشتر بهره می گیرند.

کانتینرهای 20 فوت

در زمان استفاده از کانتینر ها باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

وقتی که به حمل و نقل به کانتینر ها فکر می کنیم و میخواهیم برای ارسال کالاهایمان از آنها استفاده کنیم باید به این نکات توجه کنیم، کانتینر چیست و آیا container انتخابی ما از استحکام و امنیت کافی برای حمل و نقل کالایمان برخوردار است یا خیر. آیا container انتخابی برای باگیری سریع و آسان مناسب است یا خیر. آیا container انتخابی برای استفاده در کشتی یا قطار و …. طراحی شده است یا خیر. آیا کانتینر انتخابی گنجایش و تحمل کالاهایی که می خواهیم آن را ارسال کنیم دارد یا خیر.

چگونه یک کانتینر مناسب برای کالای خود انتخاب کنیم؟

باید توجه داشته باشید که container انتخابی شما با شرایط ارسال کالای مورد نظر همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال برخی از کالاها در زمان حمل  نقل نیاز به یخچال دارند و فاسد شدنی هستند برای این نوع از کالاها باید از کانتینرهایی که دارای سیستم خنک کننده هستند کمک بگیرید. و یا حتی ممکن است برخی از کالاها دارای شکل و ابعاد خاصی باشد در این صورت باید از container متناسب با کالای خود استفاده کنید تا در طول ارسال کالا دچار آسیب نشود.

کانتینر های 40 فوت

انواع کانتینر در حمل و نقل کالا

همانطور که  تعریف کانتینر چیست؟ گفته شد انواع مختلفی از کانتینر ها در صنعت حمل و نقل وجود دارد که شما عزیزان با توجه به وسیله و کالای ارسالی خود می توانید ازآنها بهره بگیرید. در ادامه کانتینر هایی که بیشتر مورد استفاده هستند را برای شما بازگو خواهیم کرد تا با آنها و خصوصیاتشان آشنا شوید.

 40foot containers

این نوع کانتینرها به دلیل فضای زیادی که دارند برای حمل و نقل یکپارچه کالاها خیلی مناسب هستند و بسیار مورد توجه تجارو بازرگانان قرار گرفته است.

 20foot containers

یکی از معمولترین کانتینر ها در حمل و نقل کالاها می باشد و به دلیل امکانات ضد سرقتی که دارد برای انبار کرن محصولات و یا حتی برای فروشگاه و کیسوک ها خدماتی و یا مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند.

Refrigerated containers

کانتینر های یخچال دار همانطور که از اسم آن پیداست دارای سیستم خنک کننده قوی هستند و از آنها برای حمل و نقل کالاهای فاسد شدنی استفاده می شود.

کانتینر چیست

Soldier containers

کانتینر های سرباز یا همان بدون سقف یکی از کانتینر های مورد توجه برای حمل و نقل کالاهای حجیم و بزرگ می باشد که می توان روی آن را با یک پارچه برزنتی پوشاند. از آنها برای حمل و نقل ماشین آلات صنعتی و یا هواپیما و …. استفاده می شود.

Insulated containers

از این نوع از کانتینر ها در زمانی استفاده می شود که کالای مورد نظر را به وسیله کشتی ارسال می کنیم. آنها در مقابل باد و باران مقاوم بوده و بر اساس جایگاه مورد استفاده عایق بندی مناسب برای کانتنر ها انجام می شود.

Tanker containers

همانطور که از اسم این نوع از کانتینر ها پیداست از آنها برای حمل و نقل مایعات استفاده می شود.

Ventilated containers

این نوع از کانتینرها برای حمل و نقل کالاهایی مورد استفاه است که نیاز به هوای تازه دارند و رفت و آمد هوا برای طول عمر آنها ضروری است ماننده انواع میوه ها و سبزیجات.

Gas containers

در انتخای کانتینر های حمل گاز باید نهایت دقت خود را در نظر بگیرید زیرا آنها باید تحمل فشار بالا را داشته باشند تا بتوان در حمل و نقل گاز ها از آنها استفاده کرد.

کانتینر های سرباز

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

4/5 - (1 امتیاز)