سلطان یاقوت

ترخیص کیت بقا از گمرک

ترخیص کیت بقا از گمرک

ترخیص کیت بقا از گمرک، یک فرآیند تجاری محسوب می‌شود که جزو خدمات کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد. افرادی که قدم به طبیعت‌های بکر همچون کوه و جنگل می‌گذارند، باید خود را در برابر آسیب و خطرات احتمالی مجهز نمایند. جمله‌ی معروف پیشگیری بهتر از درمان است، در تمام زمینه‌ها و برای تمام افراد از جمله طبیعت گردان و کوه‌نوردان حائز اهمیت است؛ زیرا اگر تدابیر لازم برای مواجهه با خطر در نظر گرفته نشوند، آسیب‌ها و پیامدهای جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. کیت بقا را می‌توان به صورت آماده از فروشگاه‌های مربوط به لوازم کوهنودی تهیه کرد یا با در نظر گرفتن نکات لازم، در خانه یکی ساخت. کیت بقا یک کالای تجاری است که در کشورهای گوناگون باکیفیت‌های متفاوت ساخته شده و به بازار مصرف جهانی توزیع می‌گردد. واردات کیت‌های بقا باکیفیت سالانه در کشور ما رواج داشته و به همین دلیل به موضوع ترخیص آن از گمرک پرداخته‌ایم. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد کیت بقا و ترخیص کیت بقا از گمرک، برای شما علاقه‌مندان درج کرده‌ایم.

کیت بقا چیست و چه کاربردی دارد؟

منظور از کیت بقا در واقع همان کیف نجات است که شامل وسایل ضروری برای دوام آوردن در شرایط دشوار و دور از امکانات می‌باشد. استفاده از کیت بقا همچنین برای مقابله با بلایای طبیعی از جمله زلزله، سیل، گردباد و … نیز ضروری و نجات بخش است. کیت بقا یک ابزار حیاتی و یکی از ملزوماتی است که باید درون کوله پشتی کوه‌نوردی و یا درون هر خانه‌ای وجود داشته باشد. لوازم داخل کیت نجات ابزاری هستند که هیچ جایگزینی برایشان در وسایل کوه‌نوردی وجود نداشته و برای دوام آوردن در شرایط سخت، ضروری هستند. کیف یا جعبه‌ای که محتویات ضروری درون آن قرار می‌گیرند، باید ضدآب و بادوام باشد. وزن کیت نجات باید زیر 700 گرم بوده و درون کوله به راحتی جا شود؛ بنابراین سایر لوازم ضروری ولی حجیم را می‌توان مستقیما درون کوله قرار دارد.

ویژگی‌های کیت بقا چیست؟

کیت نجات شامل وسایل گوناگون است که نوع آن‌ها بستگی به کاربرد و مکانی است که قرار است مورد استفاده قرار گیرد. به طور کلی این وسایل به 6 دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند که عبارتند از:

  • آب: اگر مدت زمان ماندن در طبیعت طولانی شده و منبع آب سالم شما تمام شود، قطعا به نوشیدن آب از منابع طبیعی روی می‌آورید. به همین دلیل همراه داشتن قرص ضدعفونی کننده آب می‌تواند شما را از خطر بیماری‌های آبی در امان نگه دارد.

 

  • مواد غذایی: در شرایط خاص شما قادر به حمل مقدار زیادی مواد غذایی همراه خود نیستید و به همین دلیل به همراه داشتن مواد غذایی با فیبر بالا و تاریخ انقضای طولانی مدت همچون انواع مغزها و خشکبار لازم است. در کنار آن، شما باید ابزاری برای تهیه غذا از طبیعت همچون نخ و قلاب ماهیگیری به همراه داشته باشید.

 

  • آتش: قرار دادن ابزارهای تولید آتش درون کیت بقا همچون آتش زنه و کبریت ضدآب برای هر سفر کوهنوردی یا طبیعت گردی ضروری است. آتش مزایایی همچون ایجاد گرما، پخت و پز و دور کردن حیوانات وحشی را به همراه دارد.

 

  • کمک‌های اولیه: به همراه داشتن چند ابزار کاربردی همچون چسب زخم، سنجاق قفلی، تیغ جراحی و نخ بخیه، قرص ‌های مسکن و ضد اسهال، پتوی نجات و … برای مواقعی که شخص دچار سانحه شده و به لوازم کمک‌های اولیه نیاز دارد، ضروری است. پتوی نجات، در واقع یک ورق آلومینیومی بسیار نازک و کم حجم با کاربردهای فراوان است که جزو ملزومات سفر به طبیعت به حساب می‌آید.

 

  • وسایل علامت‌دهی: ممکن است فرد از گروه جا مانده یا در طبیعت گم شود، در این مواقع ابزارهای علامت‌دهنی همچون سوت، قطب نما، شمع، فویل آلومینیومی کوچک، موشک مخصوص آتش بازی و … به کمک او می‌آیند.

 

  • سایر لوازم ضروری

تعرفه گمرکی و مجوزهای لازم برای ترخیص کیت بقا از گمرک

در کشور ما برای ترخیص کیت بقا از گمرک و مجوزهایی که جهت ترخیص آن ضروری هستند، تعرفه گمرکی و قوانین خاصی تعریف شده‌اند. به علت بروزرسانی‌های دائم اداره گمرک، به شما پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاع دقیق و به‌روز از تعرفه گمرکی و مجوزهای ترخیص کیت بقا از گمرک، با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کیت بقا از گمرک

همانطورکه در ابتدای مقاله اشاره شد، یکی از خدمات شرکت سلطان یاقوت، ترخیص کیت بقا از گمرک است. این فرآیند توسط نیروهای ترخیص کار باتجربه و ماهر صورت گرفته و این افراد تمام تلاش و نیروی خود را در جهت صرف هزینه کمتر و کوتاه کردن زمان ترخیص کالا به کار می‌برند. تاجران و بازرگانانی که قصد ترخیص کیت بقا از گمرک را دارند، می‌توانند با کارشناسان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت تماس گرفته و از خدماتی همچون مشاوره رایگان در این زمینه بهره‌مند شوند.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :

 

5/5 - (1 امتیاز)