سلطان یاقوت

ترخیص کتل (کتری قهوه) از گمرک

ترخیص کتل (کتری قهوه) از گمرک

قهوه از گذشته‌های دور تا به امروز یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های گرم در میان مردم سراسر دنیا و کشور ما بوده است که انواع مختلف داشته و همچنین از روش‌های متفاوت برای دم کردن آن استفاده می‌شود. به همین منظور وسایل و تجهیزات گوناگونی طراحی شده‌اند که کتل (Kettle) یا قوری مخصوص قهوه یکی از قدیمی‌ترین آن‌هاست. کتل در کشور ما جزو اقلام وارداتی طبقه‌بندی شده و از این رو در بازار مصرفی در مدل‌ها و طرح‌های مختلف وجود دارد. به همین دلیل می‌خواهیم در مقاله پیش‌رو به موضوع ترخیص کتل (کتری قهوه) از گمرک بپردازیم که در دایره خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت جای می‌گیرد. برای آن‌که قهوه به‌خوبی دم بکشد، باید آب در دمای خاص و به‌تدریج به پودر قهوه اضافه شود. کتری های معمولی دارای دهانه گشاد بوده که نمی‌شود جریان آب را در آن کنترل کرد. به همین دلیل نوع خاصی از کتری‌های مخصوص دم کردن قهوه اختراع شد که دهانه آن، باریک، بلند و نوک تیز است. حداقل 80% از فنجان قهوه را آب تشکیل داده و به همین دلیل نحوه اضافه کردن آب به قهوه در طعم و عطر نهایی آن تاثیر بسزایی دارد. با کمک کتل‌ها، جریان آب خروجی از کتری قابل کنترل بوده و سبب ترکیب مرحله به مرحله و آرام آب با قهوه می‌شود. کتری پول اور یا همان کتل، معمولا از جنس فولاد زنگ‌نزن بوده و در دو مدل برقی و دستی در بازار مصرفی جهانی عرضه می‌شوند. در مدل دستی حتما به یک دماسنج برای چک کردن دمای آب نیاز است؛ ولی در نوع برقی می‌توان به راحتی دمای آب را به درجه دلخواه رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کتل (کتری قهوه) از گمرک، تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

واردات کتل (کتری قهوه) در ایران

کتل یا کتری قهوه وسیله‌ای کاربردی جهت آماده‌سازی قهوه‌های دمی است که در کشور ما نیز در کافه‌ها و منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد. بخشی از نیاز بازار مصرفی ایران به این وسیله از طریق واردات از کشورهای خارجی تامین شده و تاجران و بازرگانان ما به این امر مشغول هستند.

واردات کتل (کتری قهوه) در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، هند، فرانسه، آلمان، ایتالیا و … صورت می‌گیرد. البته همانطورکه می‌دانید در سال‌های اخیر تحریم‌های گسترده‌ای علیه کشور ما اعمال شده‌اند که سبب محدودیت مبادلات تجاری با کشورهای اروپایی و آمریکایی شده است. به همین دلیل دو کشور چین و امارات متحده عربی در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکای تجاری و اولویت فعالان تجاری ایرانی برای تجارت هستند.

مجوزهای لازم برای ترخیص کتل (کتری قهوه) از گمرک

دانش ترخیص کاری به معنای اطلاع دقیق و به‌روز از قوانین و دستورالعمل‌های اداره گمرک برای صدور مجوز خروج کالاهای وارداتی یا صادراتی از انبار گمرک است. وظیفه شخص ترخیص کار به انجام رساندن مراحلی است که بطور کلی به تشریفات گمرکی معروف هستند. این شخص با گرفتن وکالت از تاجران و بازرگانان و برخورداری از کارت بازرگانی معتبر، قادر است بطور قانونی این مراحل را به نمایندگی از ایشان پشت سر بگذارد. یکی از مراحل ترخیص کالا، گرفتن مجوز از سازمان‌های داخلی است که مسئولیت صدور آن‌ها را برعهده دارند. این مجوزات بطور خاص برای هر ردیف کالایی در لیست تعرفه‌ها تعریف شده‌اند و ترخیص کار با تشخیص صحیح کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود می‌تواند به لیست این مجوزات دست پیدا کند.

ترخیص کاری که قصد ترخیص کتل (کتری قهوه) از گمرک را دارد باید نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای کالاهای دسته دوم

تعرفه گمرکی برای ترخیص کتل (کتری قهوه)

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کتل دستی برابر 73239390 است که از حقوق ورودی 32% و اولویت کالایی  4 برخوردار بوده و تعرفه ورودی آن برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

شرح تعرفه: اشیای سرمیز، اشیای آشپزخانه یا سایر اشیای خانه‌داری و اجزاء و قطعات آن‌ها از فولاد زنگ‌نزن.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کتل برقی برابر 85167100 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار می‌باشد.

شرح تعرفه: دستگاه‌های درست کردن قهوه یا چای.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کتل (کتری قهوه) از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با برخورداری از تجربه طولانی و درخشان در انجام امور تجاری از جمله ترخیص کالا، موفق به کسب رضایت و اعتماد تاجران و بازرگانان فعال کشورمان بوده است. در این شرکت، کادری از نیروهای ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان به کار گرفته شده‌اند که از تمام مهارت و تجربه خود در جهت ارائه خدمات عالی به فعالان تجاری عزیز کشورمان بهره می‌برند. از جمله خدمات شرکت سلطان یاقوت می توان به ثبت سفارش کالا، ترخیص کالا، تنظیم اظهار نامه، ترانزیت، ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص از گمرک و … اشاره کرد. اگر قصد ترخیص کتل (کتری قهوه) از گمرک را دارید، می‌توانید برای انجام مشاوره رایگان و یا همکاری با متخصصان ترخیص کار این شرکت، تلفن‌های زیر را شماره‌گیری نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کتل (کتری قهوه) از گمرک عبارتند از:

  • ترخیص کتری فلو استگ Fellow Stagg
  • ترخیص کتری قهوه بوناویتا Bonavita
  • ترخیص کتری قهوه برقی از جنس استنلس استیل Zell
  • ترخیص کتری برقی Willow & Everett
  • ترخیص کتری قهوه جوش برقی همیلتون بیچ Hamilton Beach

 

بیشتر بخوانید :