سلطان یاقوت

ترخیص ورق فولاد گالوانیزه از گمرک

ترخیص ورق فولاد گالوانیزه از گمرک

ترخیص ورق فولاد گالوانیزه از گمرک

ورق فولاد یا همان ورق آهن از جمله فلزاتی هست که در برابر اکسید شدن و زنگ زدگی بسیار آسیب پذیر بوده و اکسید می شوند. اما یکی از راه های بسیار مهم برای جلوگیری از اکسید شدن ورق های آهن گالوانیزه کردن آن است. فرآیند روی اندود کردن و یا همان گالوانیزه کردن ورق های آهن و یا محصولات فولادی یکی از راه های جلوگیری از اکسید شدن آنها می باشد. ورق های گالوانیزه یکی از ورق های پرکاربرد در صنایع می باشد. در ادامه این مقاله به توضیحات بیشتر در این خصوص می پردازیم.

تولید ورق فولادی چگونه امکان پذیر است؟

ورق فولادی از جمله ورق هایی است که به دو روش نورد گرم و سرد تولید و به بازار عرضه می شوند. اما این را بدانید که ورق هایی که به روش نورد گرم تولید می شوند در فرآیندی خاص گالوانیزه شده و مورد استفاده قرار می گیرند. در فرآیند گالوانیزاسیون یک لایه نازک فلزی روی بر سطح خارجی ورق فولادی کسیده می شود. روی اندودی کردن یا همان گالوانیزه کردن ورق های فولادی باعث می شود تا این ورق ها مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدگی و خوردگی های احتمالی داشته باشند.

ویژگی های ورق گالوانیزه

ورق های گالوانیزه نسبت به سایر ورق های دیگرهزینه های نگهداری و تعمیر کمتری دارند همچنین هزینه تولید این نوع ورق ها نسبت به سایر ورق های دیگر که در برابر خوردگی مقاوم هستند کمتر است. لازم است بدانید که جوشکاری ورق های فولادی و گالوانیزه به راحتی انجام می شود. در کنار اینها فرم دهی و شکل دهی به ورق های گالوانیزه راحتتر از سایر ورق های ضد خوردگی می باشد. همچنین با توجه به روی اندود کردن این ورق ها می توان گفت که این ورق ها دارای ظاهری براق و با کیفیت می باشند.

لازم است بدانید که ورق های فولادی گالوانیزه از آن دسته از ورق های فلزی هستند که دارای مقاومت بالایی در مقابل رطوبت و خوردگی و زنگ زدگی داشته و به همین دلایل در مناطق رطوبتی و آسیب زا به راحتی می توان از این کالا استفاده کرد. از این ورق ها در ساخت و ساز هاییاز قبیل کابینت ها، کانال های تهویه هوا و کانال های کولر و خنک کننده ها و … از این نوع ورق های ضد خوردگی استفاده می شود که ماندگاری بیشتری هم دارند.

موراد استفاده از ورق های گالوانیزه

همانطور که گفته شد از ورق های گالوانیزه که مقاومت زیادی در مقابل رطوبت و خوردگی و زنگ زدگی دارند برای ساخت انواع مخازن و تانکر های ساکن  و متحرک استفاده می شود. از جمله موارد استفاده از ورق های گالوانیزه برای ساخت انواع سقف ها و بدنه های سوله ها و سالن های بزرگ صنعتی و غیر صنعتی ساخته می شود. تهیه و ساخت تجهیزات آشپزخانه، یخچالها، ماشین لباسشویی و ….. ساخت و تولید انواع تابلو های شهری و برق های صنعتی، تهیه و ساخت انواع پروفیلها و محصولات فولادی و گالوانیزه و …. می توان اشاره کرد.

تعرفه گمرکی برای ترخیص ورق گالوانیزه

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ورق گالوانیزه 4/0 میلی متری به عنوان مثال آهن های ورق روکش شده با روی با عرض 600 میلیمتری و ضخامت چهار دهمی در کد تعرفه گمرکی 72103000 می باشد که دارای 15 درصد حقوق ورودی و مالیات 9 درصدی می باشد. کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ورق های کالوانیزه با ضخامت 1.5 میلیمتر در ردیف 72123010 می باشد. کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ورق گالوانیزهبا ضخامت 3 دهم میلیمتر در ردیف 72123020 می باشد.

  • انواع ورق های گالوانیزه وارداتی :
  • واردات ورق های نورد سرد روغنی
  • واردات ورق های نورد گرم سیاه
  • واردات ورق های گالوانیزه رنگی
  • واردات ورق های سفید گالوانیزه
  • واردات ورق های گالوانیزه اسید شویی شده
  • واردات ورق های تین پیلت
  • واردات ورق های استیل
  •  و . . .

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با حدود 20 سال تجربه و بکارگیری کارشناسان و ترخیص کاران زبده در زمینه ترخیص و حمل و نقل انواع کالاها می تواند عهده دار انجام مراحل تجارت و حمل و نقل برای شما تجار گرامی  باشد. همانطور که می دانید به دلایل زیادی ازجمله تغییر بخشنامه ها  و احتمال تحریم های متفاوت شما نیاز به ترخیص کار و شرکت حمل و نقل ماهر دارید تا در روند تجارت خود به مشکلی بر نخورده و تجارتی ایمن و پرسود تجربه کنید.

تلفن های تماس برای دریافت مشاوره رایگان: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :