سلطان یاقوت

ترخیص جت اسکی از گمرک

ترخیص جت اسکی از گمرک

در دریا جهت رفت و آمد از وسایل مختلفی استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها جت اسکی نام دارد و جهت اهداف مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. جت اسکی در کشور ما یک کالای تجاری محسوب شده و مورد مبادلات بازرگانی واقع می‌شود. از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص جت اسکی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. جت اسکی در ابتدا نام برندی بود که وسایل نقلیه آبی انفرادی را طراحی و تولید می‌کرد و مدت‌ها بعد، از جت اسکی به عنوان یک وسیله ورزشی و سرگرمی در اسلکه‌ها یاد شد. این قایق تفریحی، در ابعاد کوچک تولید شده و قابلیت حمل 2 و در نهایت 4 نفر را داراست. جت اسکی علاوه بر کاربردهای تفریحی، کاربردهای مهم دیگری نیز دارد. یکی از مهم‌ترین موارد کاربرد غیرتفریحی این وسیله در نجات افرادی است که درون دریا به مشکل برخورد کرده‌ و یا در سیلاب گرفتار شده‌اند. همچنین این وسیله نقلیه به دلیل تندرو بودن، مورد استفاده پلیس دریایی و گارد ساحلی نیز قرار می‌گیرد. برای استفاده از جت اسکلی توسط پلیس و گارد دریایی، می‌توان این وسیله را از امکاناتی همچون اسپیکرهای ضدآب، سیستم رهیاب ماهواره‌ای، رادارهای بازتاباننده، مودم‌های رادیوئی و سایر موارد کاربردی برای پلیس بهره‌مند کرد. مدل اولیه این وسیله تحت عنوان جت اسکی اولین بار توسط کمپانی کاوازاکی به بازار ارائه شد. امروزه شرکت‌های معروف و بزرگ دیگر از قبیل سیدو، هوندا، یاماها، بنلی و … نیز به تولید این محصول مشغول می‌باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص جت اسکی از گمرک، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

تجارت جت اسکی در ایران

یکی دیگر از کالاهایی که در کشور ما هدف صادرات و واردات قرار می‌گیرد، جت اسکی نام دارد که جزو تجهیزات دریایی محسوب شده و از اهمیت بالایی برخوردار است. انواع مختلف این محصول سالانه میان تاجران و بازرگانان ایرانی و خارجی رد و بدل شده و بدین ترتیب مقادیر بالایی ارز در چرخه اقتصاد جهانی به گردش درمی‌آید. فعالیت در این زمینه از سود مناسبی برای فعالان تجاری برخوردار است.

واردات جت اسکی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، ژاپن، بلغارستان، ایتالیا و … صورت می‌گیرد. صادرات این محصول نیز از ایران به کشورهای عراق، ترکمنستان، افغانستان، امارات متحده عربی و … رواج دارد.

مجوزهای لازم برای ترخیص جت اسکی از گمرک

ترخیص جت اسکی از گمرک، از جمله امور تجاری است که تخصصی و پیچیده بوده و به مهارت بالای ترخیص کار رسمی اداره گمرک نیاز دارد. صادر کنندگان و واردکنندگان کشور ما، برای آنکه کالاهای تجاری خود را از مرز ایران وارد یا خارج کنند، باید از زیر ذره بین اداره گمرک عبور کرده و قانونی بودن تجارت خود را اثبات نمایند. در همین راستا، اداره گمرک قوانین و مقرراتی تعیین کرده است که انجام عملیات ترخیص کالا در این چهارچوب، ضرورت دارد. ترخیص کار شخصی است که به نمایندگی از فعالان تجاری، به این دستورالعمل‌ها عمل کرده و با تسلط بالای خود بر امور گمرکی، از بروز مشکلات مرسوم نظیر تاخیر در خروج کالا از گمرک و پرداخت هزینه‌های مازاد جلوگیری می‌کند. یکی از مراحل مهم و تعیین کننده ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه است که لیست این مجوزها با توجه به تعرفه گمرکی کالای مورد نظر قابل مشاهده است.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص جت اسکی از گمرک را دارد موظف است برای اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع ریلی و دریایی جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
  • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص جت اسکی

اداره گمرک ایران، به منظور دسته بندی کالاهای تجاری و یکسان‌سازی قوانین تعرفه‌ای حاکم بر آن‌ها، برای تمام کالاهای تجاری کد HS یا کد تعرفه گمرکی در نظر گرفته است.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که برای ترخیص جت اسکی از گمرک اختصاص یافته است برابر 89033120 است که از حقوق ورودی 4% و اولویت کالایی 26 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص جت اسکی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت با سال‌ها ارائه خدمت به واردکنندگان و صادرکنندگان کشورمان توانسته است اعتبار زیادی در این زمینه به دست آورد و به عنوان یکی از معتمدترین و خوش‌نام‌ترین شرکت‌ها در این زمینه بدرخشد. این شرکت قصد دارد با ارائه خدمات خود به نحو احسن قدمی در جهت سهولت و سرعت در تجارت تجار عزیز بر دارد. از خدمات این شرکت می توان به ثبت سفارش، ترخیص کالا از گمرک، حمل و نقل کالا، ترانزیت و ترانشیپ، حواله ارز، تنظیم اظهارنامه، اخذ مجوز های قانونی و … اشاره کرد. با اعتماد به متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید تجاری ایمن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با صرف کم‌ترین هزینه تجربه کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات و یا هرگونه همکاری در زمینه ترخیص جت اسکی از گمرک با تلفن‌های زیر تماس حاصل فرمائید.

تلفن های تماس: 09121995406  – 02128111034

بیشتر بخوانید :