سلطان یاقوت

ثبت درخواست نامه گمرک و پیگیری آن چگونه است؟

ثبت درخواست نامه گمرک

ثبت درخواست نامه گمرک :

برای ثبت درخواست نامه، برای هر کالایی باید به سایت گمرکات کشور مراجعه نمایید و نامه ای که در آن خواسته خود را نوشته اید را آپلود کنید تا بازرسان و کارمندان گمرک در اسرع وقت آن را مطالعه و جواب را برای شما ارسال نمایند.

ثبت درخواست نامه گمرکی

درخواست نامه چیست؟

در خواست نامه که به معنی مطالبه بازبینی نیز می باشد. به کلیه نامه ها و مدارکی که برای بررسی در سایت های گمرک مانند پنجره تجارت فرامزی و یا سامانه epl، پورتال جامع گمرک ارسال و آپلود می شود در خواست نامه می گویند. درخواست نامه را معمولا از طرف اشخاص حقیقی یا حقوقی یعنی همان صاحب کالا و یا نماینده قانونی وی ارسال و پیگیری می شود. درخواست نامه ها معمولا به دنبال ترخیص سریع کالاها و یا اخذ مجوزات مورد نیاز برای ترخیص آنها می باشند.

درخواست نامه بیشتر در چه زمانهایی کاربرد دارد؟

در خواست نامه و یا همان مطالبه بازبینی در زمان هایی که بین حقوق ورودی و ارزش و تعرفه کالاها تفاوتی باشد کاربرد دارد و گمرک و یا صاحب کالا برای بررسی مجدد مدارک و اظهارنامه به شماره های که قبلا در سایت ثبت شده اطلاع رسانی می کند. شماره ثبت شده در سامانه های گمرکی معمولا شماره صاحب کالا و یا مدیر عامل مجموعه و حتی می تواند شماره ترخیص کار کالا باشد که بهتر است در تمامی مراحل برای ترخیص کالا از شماره مدیر عامل و صاحب کالا استفاده شود تا در زمان وقوع مشکلات احتمالی سریعا مطلع شده و پیگیری امور را برعهده بگیرند.

نامه گمرکی

برای ثبت درخواست نامه باید چگونه اقدام کرد؟

همانطور که پیشتر گفته شد برای ثبت درخواست نامه باید به سایت گمرکات کشور به آدرس ww.irica.ir مراجعه نمایید. وقتی وارد این شدید باید وارد پرتال گمرک جمهوری اسلامی شده و در منوی اصلی به دنبال گزینه ثبت و پیگیری مکاتبات باشید وقتی این گزینه را پیدا کردین با فشردن آن پنجره ای به روی شما باز خواهد شد که در آن فرم ثبت درخواست نامه وجود دارد در فرم درخواست نامه ورود اطلاعات که به صورت ستاره دار در آن مشخص شده اجباری می باشد. در صورتی که درخواست کننده نامه شرکت و یا اشخاص حقوقی می باشد توجه کنید که در مقابل نام شرکت حتما از علامت / استفاده نمایید.

چگونه درخواست نامه خود را به واحدی که می خواهیم ارسال کنیم؟

برای ارسال درخواست نامه به واحد و یا ستاد مورد نظر باید در تکمیل فرم درخواست نامه باید بر روی گزینه واحد ستادی/ گمرک اجرایی کلیک کرده تا فهرست دفاتر و ستاد های گمرکی نمایش داده شود تا شما بتوانید به راحتی واحدی که می خواهید درخواست نامه را برای آن ارسال کنید را انتخاب نمایید. در صورتی که بخش مورد نظر را در فهرست پیدا نکردید نام بخش مربوطه را در باکس جستجو نوشته تا پیدا کنید و به راحتی برای واحد مورد نظر ارسال کنید. بعد از مراحل بالا،  فایل و تصویر نامه مورد نظر و ضمائم آن را از طریق گزینه choose file انتخاب کرده و بارگذاری می کنیم و در آخر گزینه ثبت را می زنیم. بعد از ثبت اطلاعات و درخواست نامه پیغام درخواست نامه شما با موفقیت انجام شده و کد پیگیری آن برای شما به نمایش در می آید که کد را باید برای پیگیری های بعدی در نزد خود حفظ نمایید.

چگونگی پیگیری وضعیت درخواست نامه

بعد از اینکه تمامی مراحل برای ثبت درخواست نامه را با دقت و به درستی انجام داید و کد پیگیری نامه را دریافت کردید. برای پیگیری وضعیت درخواست نامه ارسالی خود باید باید دوباره وارد سایت شده و گزینه پیگیری وضعیت نامه را پیدا کنید. در این صفحه شما با وارد کردن کد ملی خود و کد پیگیری که سایت در زمان ثبت در خواست نامه به شما داده است از آخرین وضعیت درخواست نامه خود اطلاع پیدا کنید.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با سابقه درخشانی که در خصوص ترخیص کالا و انجام امور تشریفات گمرکی دارد می تواند راهنما و راهگشای خوبی برای شما تجار عزیز در زمینه انجام امور تشریفات گمرکی کالا باشد. شما می توانید با خیالی راحت تمامی امور ترخیص کالا و پیگیری آن را به کارشناسان زبده و ماهر این شرکت تجاری و بازرگانی بسپارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید از متخصصان و مشاوران این شرکت یه صورت رایگان مشاوره بگیرید.

شماره تلفن: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :