سلطان یاقوت

ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از گمرک

ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از گمرک

حیوانات خانگی یا پت‌ها که عمدتا شامل سگ و گربه می‌باشند، نیاز به مراقبت بالا داشته و نکات خاصی در نگهداری از آن‌ها هست که باید حتما رعایت شوند. استفاده از ابزار و دستگاه‌های مخصوص از جمله ماشین اصلاح حیوانات یکی از لزومات نگه‌داری از حیوانات خانگی است. این دستگاه در کشور ما جزو اقلام وارداتی محسوب شده و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. موی حیوانات عمدتا با سرعت بالایی رشد می‌کند و عدم اصلاح آن‌ها در طولانی مدت می‌تواند مشکلاتی همچون گرمای آزاردهنده در تابستان، آفت‌های مو، بیماری‌های پوستی ناشی از نرسیدن آب و مواد شوینده به پوست حیوان و … را ایجاد نماید. اکثر صاحبان حیوانات خانگی، استفاده از خدمات آرایشگر و مراکز رسیدگی به حیوانات خانگی را ترجیح می‌دهند؛ اما برخی نیز برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه، اقدام به خرید موزر مخصوص حیوانات نموده که از عمر و دوام بالایی برخوردار است. اصلاح موی حیوانات با قیچی، با احتمال بالای آسیب به آن‌ها همراه است؛ زیرا حیواناتی نظیر سگ و گربه معمولا در برابر اصلاح مقاومت نشان‌ می‌دهند. از موزرهای مخصوص انسان نمی‌توان برای حیوانات استفاده کرد زیرا ساختار موی انسان و حیوان با یکدیگر متفاوت بوده و برای رعایت بهداشت و آسودگی خاطر، باید از دستگاه‌های مخصوص و جداگانه استفاده نمود. این دستگاه‌ها از سر و صدای کمی به هنگام استفاده برخوردار هستند که به دلیل عدم ایجاد ترس در حیوانات، بدین‌گونه طراحی شده‌اند. در ادامه مقاله به شرح اطلاعات بیشتر در خصوص تجارت و ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از گمرک، خواهیم پرداخت.

واردات ماشین اصلاح حیوانات در ایران

ماشین اصلاح حیوانات یکی از لوازم کاربردی است که در کشور ما مورد استفاده قرار گرفته و بازار مصرفی به این محصول نیاز دارد. مطابق آمار ارائه شده از اداره گمرک، عمده ماشین اصلاح حیوانات که در کشور ما مورد استفاده قرار می‌گیرد، از نوع وارداتی است. دلیل عدم توانایی واحدهای تولیدی داخلی به عرضه این کالا را می‌توان کمبود مواد اولیه و تجهیزات ساخت عنوان کرد که ناشی از محدودیت‌های مبادلاتی ایران با کشورهای پیشرفته جهان است که در اثر تحریم‌ها ایجاد شده است.

واردات ماشین اصلاح حیوانات در دهه اخیر عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، سوئیس، ترکیه و … صورت گرفته است و سبب خارج شدن مقادیری ارز از کشور بوده است. تاجران و بازرگان با فعالیت در این زمینه، محصولات مورد نیاز بازار مصرفی کشور را تامین کرده و از این طریق به کسب درآمد و سودآوری می‌پردازند.

دو کشور چین و امارات متحده به دلیل عدم توجه به ممنوعیت‌های مبادلات با ایران، به دو منبع بزرگ تامین کالا برای واردکنندگان کشورمان مبدل شده‌اند.

مجوزهای لازم برای ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از گمرک

مراحل ترخیص کالا مانند یک نردبام هستند که ترخیص کار رسمی اداره گمرک، باید پله‌های این فرآیند را به نوبت و یکی پس از دیگری پشت سر بگذارد. از مراحل مهم ترخیص کالا، مرحله اخذ مجوزهای لازمه از سازمان‌های مربوطه است که نقش مهم و اساسی در تعیین زمان خروج کالا از انبار گمرک دارد. تاجران و بازرگانان در طی کردن این مسیر نیازمند بهره‌مندی از خدمات ترخیص کار ماهر و باتجربه دارند تا راهنمای آن‌ها باشد. شرکت سلطان یاقوت از جمله شرکت‌های معتبر با سابقه درخشان است که سال‌ها راهنمای فعالان تجاری عزیز کشورمان بوده است.

ترخیص کاری که قصد ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از گمرک را دارد، لازم است جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع لوازم خانگی و اداری جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالای مستعمل و دسته دوم

تعرفه گمرکی برای ترخیص ماشین اصلاح حیوانات

در سیستم گمرکی کشور ما، همانند سایر کشورهای جهان، هر کالای تجاری که مورد مبادلات بین‌المللی قرار می‌گیرد، از یک کد 8 رقمی مخصوص به خود برخوردار است که به آن کد تعرفه گمرکی گفته می‌شود. ترخیص کار در قدم اول، با تشخیص درست کد تعرفه کالای مورد نظر خود، می‌تواند به لیست مجوزات لازم برای ترخیص آن از گمرک دست پیدا کرده و نسبت به اخذ این مجوزها اقدام نماید.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ماشین موزنی حیوان (پشم چینی) برابر 85102010 است که از حقوق ورودی 4%  و اولویت کالایی 25 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از گمرک

امور گمرکی و ترخیص کالا، دنیایی با پیچیدگی‌ها و پیچ و خم‌های منحصر به فرد است که وارد شدن در این حوزه، نیازمند مهارت و تجربه بالا است. اگر به دنبال شرکت ترخیص کالای معتبر و مورد اطمینان هستید، پیشنهاد ما به شما بهره‌مندی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت است. در این شرکت کادری از نیروهای متخصص و ماهر ترخیص کار برگزیده شده‌اند تا مشاوره و خدمات در زمینه امور گمرکی و ترخیص کالا را به بهترین نحو ممکن به تاجران و بازرگانان عزیز کشورمان ارائه دهند. با شماره‌گیری تلفن‌های زیر می‌توانید به طور مستقیم با کارشناسان این شرکت ارتباط برقرار کرده و سوالات و یا درخواست همکاری خود در زمینه ترخیص دستگاه پشم‌زنی و اصلاح حیوانات از گمرک را در میان بگذارید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ماشین پشم‌زنی حیوانات از گمرک، عبارتند از:

  • ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از برند اندیس
  • ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از برند کیمی
  • ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از برند موزر
  • ترخیص ماشین اصلاح حیوانات از برند وی جی آر

بیشتر بخوانید :