سلطان یاقوت

ترخیص کار گمرک غرب تهران چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

ترخیص کار گمرک غرب تهران

در این قسمت به معرفی خصوصیات و ویژگیهای ترخیص کار گمرک غرب تهران که یکی از گمرکهای دیپلماتیک کشور محسوب می شود می پردازیم.

موقعیت گمرک غرب تهران

گمرک غرب تهران یا همان گمرک شهریار تهران از گمرکات اجرایی تهران می باشد و همانطور که از اسم آن پیداست یکی از گمرک های مهم پایتخت است که در کیلیومتری جاده تهران کرج قرار دارد. این گمرک با قرار گیری در موقعیت مناسب بزرگراه فتح و بزرگراه آزادگان از گمرک های تخصصی برای ترخیص کالا های سفارتخانه ها می باشد. و به دلیل دسترسی این گمرک به مرکز شهر و همچنین دسترسی به ناوگان ریلی یکی از بهترین انتخاب ها برای تجار می باشد و شما بعد از خواندن این مطلب می توانید انتخابی درست در زمینه ترخیص کار گمرک غرب تهران داشته باشید.

 

ترخیص کار گمرک شهریار

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

وضعیت انبارهای گمرک غرب

گمرک غرب تهران یکی از بزرگ ترین و مجهز ترین انبارها را داراست که قابلیت بارگیری روزانه چهار هزار نوع کالا را دارد. مجهز بودن این گمرک به حدی است که انبار دارای بیشتر کالاهای وارداتی در این گمرک انجام می شود. همچنین این گمرک مجهز به انبار های یخچال دار و یا ماشین های حمل بار انبار دارای می باشد که شما تجار یا ترخیص کار گمرک غرب تهران (شهریار) با خیال راحت میتوانید به ترخیص کالاها و انجام تشریفات گمرکی بپردازید.

امور گمرک غرب تهران

در گمرک تهران اموری همچون واردات و صادارت قطعی و موقت کالاها انجام می شود. همچنین ترانزیت خارجی مبدا نیز در این گمرک به راه است. کارنه مبدا و مقصد هم همینطور این گمرک دارای واحد قضایی مستقل نیز می باشد و در زمان بروز مشکل امکان تشکیل پرونده و ارجاع به دادسرا را داراست. اما لازم است بدانید که گمرک غرب تهران کابوتاژ، امور مسافری و کارنه عبوری، امانات پستی و ….. را انجام نمی دهد.

امور گمرک غرب تهران

کالاهای اختصاصی گمرک غرب

در برخی از گمرک ها برای تسریع در روند تشریفات گمرکی و ترخیص کالا، کالاهایی به صورت اختصاصی ترخیص می شوند. شما عزیزان قبل از اقدام به ترخیص کالا حتما کالای خود را بررسی کنید که آیا از گمرکی به صورت اختصاصی ترخیص می شود و بعد ترخیص و تشریفات گمرکی کالا خود را از آن گمرک انجام دهید زیرا در زمان و هزینه های صرفه جویی خواهد شد.  همچنین می توانید برای اطلاع از این موضوع از ترخیص کار گمرک غرب تهران کمک بگیرید. کالاهایی که به صورت اختصاصی از گمرک غرب تهران ترخیص می شوند به شرح زیر هستند:

  • ماشین آلات راهسازی
  • تلفن همراه
  • کالاهای سفارتخانه ها
  • رایانه ها و نوت بوک ها
  • فرش های ماشینی
  • و …..

ترخیص کالا از گمرک غرب چگونه است

ترخیص کالا از گمرک غرب تهران به مانند باقی گمرک ها می باشد و مراحل و پستی و بلندی ها خودرو را دارد اما اگر به کار تشریفات گمرکی و بخشنامه های صادر شده وارد باشید می توانید به راحتی این امور را به انجام برسانید اما اگر به بخشنامه ها و امور گمرکی وارد نبودین نگران نباشید زیرا ترخیص کار گمرک غرب تهران شرکت سلطان یاقوت آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد  تا کالای شما را در سریع ترین زمان ممکن با کمترین هزینه از گمرک ترخیص نماید.

اگر می خواهید در مورد ترخیص کالا  و ترخیص کار بیشتر بدانید می توانید به مقالات سلطان یاقوت در این حوزها مراجعه بفرمایید.

کالاهایی که از گمرک شهریار ترخیص می شوند

مراحل ترخیص کالا از گمرک غرب

برای اطلاع از مراحل ترخیص کالا از گمرک می توانید به سایت رسمی گمرک غرب تهران مراجعه کنید و با مراحل تشریفات گمرکی آشنا شوید اما به طور کلی ابتدا باید به تنظیم اظهار نامه بپردازید برای تنظیم اظهار نامه به مدارکی همچون قبض انبار، پروفرما، اینویس، مدارک مربوط به خرید یا فروش کالا، بارنامه ، بیمه نامه، مدارک مربوط به آزمایشگاه، اخذ مجوزات، مدارک مربوط به بازرسی کالا، کارت بازرگانی و ….. نیاز خواهیم داشت.

مراحل ترخیصکاری گمرک غرب

هزینه ترخیص کالا از گمرک غرب

برای بررسی هزینه های ترخیص کالا از گمرک غرب تهران باید گمرک برخی از هزینه های اجتناب ناپذیر وجود دارد و آن هم بستگی به کالا و یا نوع حمل و نقل کالای شما خواهد داشت. هزینه های از جمله: هزینه ثبت سفارش، هزینه بار بری، هزینه بارگیری، هزینه بدرقه کالا، هزینه انبار داری و همچنین هزینه هایی که گمرک مامور وصول آنها می باشد نیز به حقوق گمرکی و سود بازرگانی کالا مربوط می شود که صاحب کالا یا نماینده قانونی وی ( ترخیص کار ، حق العمل کار) باید به شماره حساب گمرک غرب تهران واریز نماید. برای اطلاع دقیق از هزینه ها می توانید با شماره ترخیص کار گمرک شرکت سلطان یاقوت تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید :

 

4/5 - (1 امتیاز)