سلطان یاقوت

روزنامه رسمی چیست؟

انتشارات روزنامه رسمی

روزنامه رسمی چیست و استفاده از آن در تجارت و بازرگانی چگونه است؟

روزنامۀ رسمی یکی از روزنامه‌های قدیمی در ایران است که زیر نظر قوه قضاییه فعالیت می‌کند. در این روزنامه عموما تمامی حکم‌های وزارت خانه‌ها، نصب و عزل های کارمندان دولتی و همچنین تمامی قوانین که برای اجرا در کشور وضع می‌شود. نام دیگر این روزنامه مجله رسمی دادگستری است.

در سال‌های 1323 با توجه به بودجۀ مجلس مسئولیت چاپ و انتشار روزنامۀ رسمی به عهدۀ مجلس قرار گرفت و هیئت رئیسۀ مجلس عهده دار چاپ روزانه روزنامه شدند. اما این روال فقط تا سال 1338 ادامه داشت و دوباره طبق ماده و تبصره‌های موجود کل کشور مسئولیت چاپ روزنامه به وزرات دادگستری سپرده شد. در عین حال روزنامۀ رسمی به سازمانی همچون شرکت‌های سهامی بدل گشت و در سال 1392فعالیت این روزنامه به صورت الکترونیک آغاز شده است.

روزنامه رسمی شرکت ها

روزنامه رسمی چه وظایفی دارد؟

 

در پاراگراف قبلی توضیح دایم که یکی از مهم‌ترین وظایف روزنامۀ رسمی انتشار قوانین و مصوبات دولتی و مجلس شورای اسلامی و مصلحت نظام و دیگر آیین نامه‌هایی که در خصوص آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری است. یکی دیگر از وظایف روزنامه رسمی چاپ و انتشار آگهی‌های قانون قضایی مانند آگهی های ثبت شرکت، علائم تجاری و تاسیس شرکت ها، سفارش‌های چاپی  و مطبوعاتی قوه قضاییه و تمامی سازمان‌های وابسته و مربوطه به آن و … است. لازم است بدانید بعد از انتشار قوانین در روزنامه رسمی حدود 15 روز وقت لازم است تا قوانین لازم الاجرا شوند مگر اینکه در آن قوانین مراتب خاصی برای اجرا در نظر گرفته شود. روزنامۀ رسمی بر طبق قانون مدنی وظیفه دارد قوانین و مقرراتی که از طرف ریاست جمهوری وضع می گردد را نهایتا ظرف 72 ساعت منتشرو توزیع نماید.

روزنامه رسمی چیست

علت ثبت آگهی ثبت شرکت‌ها در روزنامۀ رسمی

 

همانطور که گفته شد روزنامه رسمی یکی از اسناد رسمی و دولتی در ایران به شمار می‌آید و به همین دلیل نیز زیر نظر قوه قضاییه فعالیت دارد. یکی از وظایف مهم در روزنامه‌های رسمی چاپ و نشر آگهی‌های مربوطه به ثبت شرکت‌ها است. این موضوع هم برای اطلاع عموم مردم از نوع کار و فعالیت تجاری شما عزیزان است. در روزنامه‌های رسمی برای اگهی‌های ثبت شرکت‌ها اطلاعاتی مانند نام شرکت و حوزه فعالیتی آن‌ها درج می‌شود.

قانون روزنامه رسمی

چگونگی ثبت آگهی برای روزنامه‌های رسمی

 

با ظهور دولت الکترونیک و اینترنتی شدن اکثر فعالیت‌ها دیگر نیازی به مراجعۀ حضوری برای فعالیت‌های ادرای و دولتی نیست و به راحتی می‌توانید با مراجعه به سامانه‌های مخصوص ادارۀ مورد نظر امور خود را به انجام برسانید. برای ثبت آگهی در روزنامه رسمی نیز می‌توانید به مراجعه به پورتال رسمی این روزنامه و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز برای ثبت آگهی اقدام نمایید، ثبت شرکت‌ها باید به سامانه آسان ثبت مراجعه کرده و بعد وارد کردن اطلاعات مورد نیاز برای آگهی ثبت شرکت ها و تایید مدارک، شماره پیگیری را دریافت کرده و بعد از آن نوبت ثبت آگهی در روزنامه به شما اطلاع داده می شود. توجه کنید که چاپ آگهی در روزنامه های رسمی هزینه دارد و پرداخت هزینه‌های آن برعهده شما است. بعد از اتمام این امور حدودا 5 روز زمان می برد تا آگهی ثبت شده شما منتشر شود. بعد از انتشار آگهی می توانید نسخه الکترونیک آن را دانلود نمایید. همچنین برای داشتن نسخه چاپ شده و کاغذی آن می‌توانید با مراجعۀ حضوری و یا درخواست ارسال پستی آن را دریافت کنید.

نمونه روزنامه رسمی

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کاران زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

تلفن های تماس 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :