سلطان یاقوت

ترخیص کلاه گیس از گمرک

ترخیص کلاه گیس از گمرک

کلاه گیس یا پوستیژ، عبارت است از نوعی موی عاریه که از الیاف طبیعی یا مصنوعی تولید و بر روی یک سطح پارچه‌ای دوخته می‌شود و در نهایت به وسیله یک کش یا گیره مخصوص بر روی سر نصب می‌گردد. ترخیص کلاه گیس و موی مصنوعی از گمرک، جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت قرار می‌گیرد و از این رو قصد داریم در ادامه مقاله به شرح اطلاعات مفید در این خصوص بپردازیم. ریزش مو به دلایل پزشکی همچون شیمی‌درمانی، طاسی و … برای انسان‌های زیادی رخ می‌دهد و استفاده از کلاه گیس و موی مصنوعی می‌تواند زیبایی را به چهره آن‌ها بازگرداند. امروزه از موی مصنوعی جهت گریم کردن بازیگران سینما و تئاتر، استفاده روزمره برای ایجاد تنوع در میان زنان و مردان و اهداف دیگر حتی در کشور ما استفاده می‌شود. بطورکلی 2 نوع کلاه گیس وجود دارد که اولی از موی انسان و دومی از مواد نسجی ساخته‌ شده‌اند. برای تولید کلاه گیس از موی طبیعی، ابتدا موها را ضدعفونی و تمیز می‌کنند. رنگ کلاه گیس‌های طبیعی درست مانند موی طبیعی انسان‌ها و در طیف رنگ‌های مشکی، خرمایی، عنابی، قهوه‌ای و … یافت می‌شوند. کلاه گیس مصنوعی نیز غالبا شبیه موی انسان ساخته شده و در تمامی رنگ‌ها حتی رنگ‌های فانتزی نیز در فروشگاه‌ها و مراکز زیبایی به فروش می‌رسد. کلاه گیس طبیعی از کلاه گیس مصنوعی گران‌تر و از ماندگاری بیشتری برخوردار است. کلاه گیس‌ها در تمامی اندازه‌ها و همینطور مدل‌های زنانه و مردانه وجود دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص کلاه گیس از گمرک، ادامه مقاله را دنبال نمایید.

واردات کلاه گیس در ایران

در کشور ما محصولاتی از قبیل کلاه گیس کامل، ریش، ابرو، مژه مصنوعی که از موی انسان، حیوان یا مواد نسجی تشکیل شده باشند، جزو اقلام وارداتی به شمار رفته و تاجران و بازرگانان زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت می‌باشند. سالیانه مقادیر بالایی ارز برای واردات این محصولات از کشور خارج شده و نیاز بازار مصرفی کشور بدین طریق تامین می‌گردد.

واردات کلاه گیس، ریش و مژه مصنوعی و مواردی از این قیبل عمدتا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، آلمان، ازبکستان، اندونزی، ترکیه، کره، سنگاپور، روسیه، ویتنام و … صورت می‌گیرد.

نکته قابل توجه این است که این محصولات از سال 1397 در گروه کالاهای غیرضروری قرار گرفته و محدودیت‌هایی در زمینه واردات آن اعمال شده است که هدف آن، جلوگیری از به هدر رفتن ارز و حمایت از تولیدات داخلی می‌باشد.

مجوزهای لازم برای ترخیص کلاه گیس از گمرک

در کشور ما سازمانی به نام گمرگ جهت بررسی و کنترل کالاهای صادراتی و وارداتی تشکیل شده است. این اداره برای هر کالای تجاری یک کد تعرفه و مجوزاتی مشخص کرده است که اخذ آن‌ها جهت صدور مجوز ترخیص کالا ضروریت دارد. وظیفه ترخیص کالا برعهده‌ی شخص مورد تایید اداره گمرک، یعنی ترخیص کار است که از طریق شرکت در آزمون حق‌العمل‌کاری تعیین سطح شده و پس از کسب نمره مناسب، به او گواهی‌نامه‌ای تحت عنوان کارت بازرگانی اعطاء می‌گردد. کارگزار گمرکی با داشتن این گواهی نامه اجازه فعالیت در زمینه امور تجاری به عنوان نماینده قانونی تاجران و بازرگانان کشورمان را دارد. از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین مراحل ترخیص کالا، می توان به دریافت مجوزها از سازمان‌های خاص اشاره کرد که جز با بهره‌گیری از دانش و مهارت بالای ترخیص کار رسمی و معتبر اداره گمرک، امکان‌پذیر نمی‌باشد.

ترخیص کاری که قصد ترخیص کلاه گیس از گمرک را دارد، موظف است نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی و ارزی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • مجوز فنی از سازمان دامپزشکی برای مصارف حیوانی
 • مجوز ارزی از وزارت جهاد کشاورزی برای مصارف حیوانی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از دفتر مقررات صادرات و واردات (مجوز سیستمی موافقتنامه تجارت ترجیحی با پاکستان)

تعرفه گمرکی برای ترخیص کلاه گیس

نکته: تعرفه ورودی تمامی کالاهای زیر در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص موی انسان، دسته شده، در جهت طبیعی نازک‌شده، سفید‌شده یا به نحو دیگر کارشده؛ پشم یا موی حیوان یا سایر مواد نسجی، آماده شده برای ساختن کلاه گیس یا اشیای همانند برابر 67030000 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کلاه گیس کامل از مواد نسجی سنتتیک برابر 67041100 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص ریش، ابرو، مژه، زلف وگیسوی عاریه و همانند از مواد نسجی سنتتیک برابر 67041900 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کلاه‌گیس، ریش، ابرو، مژه، زلف وگیسوی عاریه و همانند، از موی انسان برابر 67042000 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص کلاه‌گیس، ریش، ابرو، مژه، زلف وگیسوی عاریه و همانند، از موی حیوان یا سایر مواد برابر 67049000 است که از حقوق ورودی 55% و اولویت کالایی 4 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کلاه گیس از گمرک

ترخیص کلاه گیس از گمرک، امری تخصصی و مهم به شمار می‌رود که جز با به کارگیری دانش و مهارت بالای ترخیص کار امکان‌پذیر نخواهد بود. شرکت سلطان یاقوت با بیش از دو دهه سابقه در ترخیص کالا و سایر امور تجاری و بازرگانی، آماده خدمت رسانی به واردکنندگان و صادرکنندگان کشور عزیزمان می‌باشد. در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و همکاری با کارشناسان ترخیص کار ماهر و کاربلد این شرکت را دارید، با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص کلاه گیس از گمرک، عبارتند از:

 • ترخیص کلاه گیس طبیعی گواکشن
 • ترخیص کلاه گیس طبیعی لرد هیر
 • ترخیص پروتز مو طبیعی ساینو آرت در رنگ‌های متفاوت
 • ترخیص کلاه گیس از الیاف مصنوعی اس تی فنتسی
 • ترخیص کلاه گیس طبیعی گریس پلاس
 • ترخیص اکستنشن مو مدل مجعد و حالت‌دار
 • ترخیص کلاه گیس مدل کوتاه
 • ترخیص کلاه گیس مپ آف بیوتی در رنگ‌های متنوع
 • ترخیص کلاه گیس مدل لخت و صاف
 • ترخیص کلاه گیس بسیار بلند
 • ترخیص کلاه گیس زنانه تاپ کاسپلی
 • ترخیص کلاه گیس مدل فانتزی
 • ترخیص کلاه گیس زنانه و دخترانه
 • ترخیص کلاه گیس مردانه

بیشتر بخوانید :