سلطان یاقوت

ترخیص کالا

خروج کالا از گمرک را به راحتی آب خوردن تجربه کنید

ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک یک کار تخصصی و زمان بر است که تجار و بازرگانان برای صرفه جویی در زمان و هزینه باید مراحل انجام آنرا صحیح و اصولی پیش ببرند.

 

ترخیصکار کالای گمرکات

ترخیصکار کالا از گمرکات

ترخیص کالا از گمرک را به متخصصان مجرب شرکت سلطان یاقوت بسپارید

توصیه ما به شما عزیزان برای داشتن فرایند ترخیص کالای مطمئن از گمرکات سراسر کشور، بهره گیری از متخصصان، ترخیص کاران و حق العمل کاران مجرب شرکت سلطان یاقوت می باشد.

ترخیص کالا از گمرک چیست

واردات و صادرات و به طور کلی ترخیص کالا از گمرک مراحل مختلفی دارد که ما در این مقاله قصد داریم به توضیح در خصوص آنها بپردازیم. انجام تشریفات گمرکی کالا یکی از مهمترین مراحل در واردات و صادارت کالاها به طور کلی تجارت و بازرگانی می باشد. به زبان ساده ترخیص کالا یعنی مجوز ورود یا خروج کالایی از گمرکات آن کشور طبق مراحل و مدارکات تصویب شده توسط ارگان ها و سازمان های ذی ربط صادر شده و انجام می شود.

 

انواع ترخیص کالاها

ترخیص انواع کالاها

شرایط و ضوابط ترخیص کالا از گمرکات چیست

تجارت و بازرگانی در هر شهر و کشوری نسبت به کالاهای مختلف تفاوت هایی دارد و دارای شریط و ضوابطی می باشد که آشنایی با آن مقررات در جهت سرعت و سهولت در ترخیص کالا از مزایای ترخیص کار و حق العمل کار ماهر است.  یکی از مهمترین آنها داشتن کارت بازرگانی است. در صورت نداشتن کارت بازرگانی می توانید از کارت بازرگانی ترخیص کار خود استفاده نمایید اما در این مورد وی باید به صورت رسمی نماینده شما برای ترخیص کالا از گمرک باشد. از الزامات قانونی دیگری که می توان به آن اشاره کرد دریافت مجوزات طبق بخشنامه های صادر شده از سازمان ها و ارگانها می باشد. لازم به ذکر است در صورت رعایت نکردن قوانین و مقررات برای ترخیص کالا به مشکل خورده و طبعا این هزینه بر خواهد بود.

چه کالاهایی برای واردت و یا صادرات نیاز به مجوز دارند

کالاهای تجاری و بازرگانی به سه قسمت عمده تقسیم می شوند: کالاهای مجاز، کالاهای مشروط، کالاهای ممنوع همانطور که از اسم های آنها پیداست کالاهای مجاز به هیچ گونه مجوزی برای ترخیص از گمرک احتیاج ندارند. کالاهای مشروط هم با توجه به اسمشان می توان گفت که مشروط به دریافت مجوز طبق بخشنامه های ارسالی می باشند. کالا های ممنوع هم که نیازی به توضیح خاصی ندارد و براساس قوانین و ضوابط تجارت و بازرگانی آنها ممنوع می باشد.

مجوز صادرات و واردات کالا

مجوز صادرات و واردات کالا

چارت مراحل ترخیص کالا از گمرک چگونه است

مراحل ترخیص کالا از گمرک با توجه به انواع کالاها و توضیحاتی که در بالاتر درج شد متفاوت است.  آنچه که برای بازرگانان و تجار مسلم است انجام سریع و کم هزینه این مراحل می باشد. که این نیز بسته به تجربه و کاربلدی ترخیص کار یا حق العمل کار کالای شما دارد. به طور کلی مراحل ترخیص کالا شامل: ثبت سفارش، حمل و نقل، ترانزیت یا ترانشیپ، تنظیم اظهار نامه، اخذ مجوزات، بیمه نامه و ….. می باشد که تمامی اینها باید با توجه به بخشنامه ارسال شده از طرق سازمان آن کالای خاص تکمیل و به گمرک ارائه شود. هر چه ترخیص کار در این کار مجرب تر باشد زمان ترخیص کالای شما نیز کمتر است.

چارت مراحل ترخیص کالا

چارت مراحل ترخیص کاری

ترخیص کار کیست

برخی از بازرگانان و تجار با توجه به آشنایی که به گمرکات و قوانین دارند خود به تنهایی اقدام به ترخیص کالا از گمرک می نمایند. اما به دلیل تغییرات مداوم بخشنامه ها بر اساس تحریمات و اقدامات سیاسی و اقتصادی توصیه ما به شما عزیزان این است که از ترخیص کاران و یا حق العمل کاران مجرب و کار کشته کمک بگیرید تا پیگیری ترخیص کالا از گمرک را به او بسپارید که در زمان بندی ترخیص کالا به مشکل نخورده و ترخیص کالایی سریع و با کمترین هزینه را تجربه نمایید.

هزینه ترخیص کالا از گمرک چیست و چگونه محاسبه می شود

هزینه های گمرکی کالا شامل تعرفه های گمرکی، هزینه آزمایشگاه، هزینه انبار داری، هزینه بازرسی، کارمزد ترخیص کالا از گمرک برای ترخیص کار یا حق العمل کار و …. می باشد. که تمامی اینها در اول هر سال توسط وزارت صمت مشخص شده و شما عزیزان می توانید به کتاب قوانین واردات و صادرات که هر سال به روز می شود مراجعه نمایید و یا با استفاده از سامانه TSC می توانید از ارزش و هزینه های گمرکی کالای خود اطلاع پیدا کنید همچنین شما عزیزان با تماس با متخصصان شرکت سلطان یاقوت به صورت رایگان مشاوره شده و اطلاعات لازمه را دریافت می کنید.

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)