سلطان یاقوت

ترخیص کالا از جبل علی (مشاوره رایگان + بهترین قیمت)

ترخیص کالا از جبل علی

ترخیص کالا از جبل علی یکی از بهترین گزینه ها برای ترخیص کالاها محسوب می شود زیرا از معافیت پرداخت عوارض گمرکی برخوردار است.

موقعیت تجاری و اقتصادی گمرک جبل علی

بندر جبل علی یکی از بندرگاه های مهم در دبی می باشد که امکانات فراوانی برای ترخیص کالا دارد از جمله این امکانات می توان به بندر ها و خطوط کشتی رانی این منطقه اشاره کرد که بیشتر از 100 عدد می باشند. از همه مهمتر نزدیکی این بندرگاه به دبی و فرودگاه بین المللی آن  و همچنین عدم پرداخت عوارض گمرکی تاجران ایرانی زیادی را راغب به ترخیص کالای خود از آن گمرک و ارسال به ایران می کند. در مطلب دیگری به شما می گوییم شرایط ترخیص کالا از دبی چیست و چگونه انجام می شود؟

معافیت پرداخت عوارض گمرکی

سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

فضای بندری جبل علی چگونه است؟

بندر جبل علی یکی ازبرگترین بندر های تجاری و بنگر هایی با ظرفیت یک میلیون مترمربع می باشد. در این گمرک بندرگاهی فضای زیادی برای ذخیره سازی کالاهای بزرگ و کوچک وجود دارد. گمرک بندر جبل علی یکی از مناطق آزادی است که دسترسی مستقیم به فرودگاه بین المللی دبی را داراست و این برای تجار ایرانی بسیار حائز اهمیت است زیرا آنها با ترخیص کالای خود در منطقه آزاد جبل علی و عدم پرداخت عوارض گمرکی می توانند محموله های وارداتی خود را از طریق فرودگاه دبی به سمت ایران ارسال نمایند. منطقه آزاد جبل علی با وسعتی که دارد از نظر ترافیک باری در منطقه دارای رتبه نهم می باشد  و هر روز میزان و حجم بالایی از کالاهای وارداتی و ترانزیتی مخصوصا ترانزیت کالا از دبی به این منطقه وارد می شود.

بندر جبل علی

مزیت ترخیص کالا از جبل علی

همانطور که در بالاتر اشاره شد گمرک منطقه آزاد جبل علی یکی از گمرک هایی است که تاجران برای ترخیص کالا در آن گمرک نیازی به پرداخت عوارض گمرکی نخواهند داشت. همچنین این گمرک با داشتن انبار های بزرگ کانتینری سرد و یخچال دار و حمل و نقل آنها و همچنین فضای نگه داری مناسب برای تجارت و بازرگانی و ترخیص مواد غذایی و کالاهای فاسد شدنی نیز مناسب است.

خارج کردن کالا از جبل علی به سمت دبی چگونه امکان پذیر است

با توجه به این مورد که گفته شد ترخیص کالا از جبل علی نیازی به پرداخت عوارض گمرکی ندارد در واقع کالایی که از آن گمرک ترخیص شود شامل معافیت پرداخت عوارض گمرکی می گردد. اما اگر لازم باشد که کالا از طریق لنج و یا از فرودگاه جبل علی به فرودگاه دبی های ارسال شود عوارض گمرک آن به صورت موقت باید پرداخت شود. اما بعد از خارج شدن کالا عوارض به فرد باز گردانده می شوند.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از منطقه آزاد جبل علی

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات برای ترخیص انواع کالاهای یکی می باشد. اولین مرحل از ترخیص کالا از گمرک تنظیم اظهار نامه می باشد که برای تنظیم اظهارنامه به مدارک همچون قبض انبار، بیمه نامه، بارنامه، اخذ مجوزات مورد نیاز، گواهی بازرسی، گواهی آزمایشگاه، کارت بازرگانی، پروفرما، اینویس، مدارک خرید کالا از فروشنده و ….. مورد نیاز است.

مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از منطقه آزاد جبل علی

مراحل ترخیص کالا از جبل علی

ترخیص کالا از تمامی گمرک ها منوط به رعایت برخی از قوانین و مقررات می باشد برای اطلاع از این قوانین و مقررات باید به بخنامه های صادر شده از طرف سازمان ها و ارگان های ذی ربط قبل از اقدام به تجارت و بازرگانی کالا نمایید. و یا برای انجام امور تشریفات گمرکی کالای خود از فردی ترخیص کار یا  حق العمل کار کمک بگیرید تا بتوانید در زمان تعیین شده و با هزینه کمتر کالا را از گمرک ترخیص نمایید. زیرا در صورت معطل شدن و نابلد بود قوانین هم زمان زیادی برای ترخیص کالا صرف می شود و هم هزینه های نگه داری کالا در انبار های گمرک سر به فلک خواهد کشید.

ترخیص کالا در دبی از طریق جبل علی چگونه است

همانطور که در بالاتر اشاره شده اگر نیاز باشد کالایی از طریق لنج و یا کشتی حمل دریایی از دبی داشته و یا از منطقه آزاد جبل علی ارسال بار به دبی داشته باشیم باید حقوق و عوارض گمرکی آن پرداخت گردد. اما این به معنی نیست که کالایی که از طریق گمرک جبل علی وارد شده است مشمول پرداخت عوارض گمرکی می شود این مبلغ بعد از واریز و خارج شدن کالا از گمرک به حساب تاجر و یا نماینده قانونی وی برگرداننده می شود. با این روش می توان از طریق فرودگاه حمل هوایی بار از دبی به تهران را انجام داد.

بیشتر بخوانید :

 

 

5/5 - (1 امتیاز)