سلطان یاقوت

ترخیص دستگاه تلفن خانگی از گمرک

ترخیص دستگاه تلفن خانگی از گمرک

تلفن بدون‌شک یکی از مهم‌ترین اختراعات بشر به شمار رفته که سبب برقراری ارتباط از را دور به وسیله انتقال صدا می‌شود. مخترع تلفن فردی به نام فیلیپ رایس است که کمک بزرگی به جامعه بشری کرده است. با کمک تلفن می‌توان با افراد در هر جای دنیا تماس گرفت. امروزه با کمک تلفن‌ها می‌توان سیگنال‌هایی همچون فرکانس‌های اینترنتی را نیز انتقال داد. نیاز بازار مصرفی به انواع دستگاه‌های تلفن خانگی در ایران عمدتا از طریق واردات تامین می‌گردد و سالانه مقادیر بالایی ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد. از این رو قصد داریم در مقاله پیش روی شما عزیزان به موضوع ترخیص دستگاه تلفن خانگی از گمرک بپردازیم که جزو خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت به شمار می‌رود. تلفن‌های ثابت انواع مختلفی دارند که مشتری می‌تواند براساس نوع کاربرد مورد نظر خود، دست به انتخاب بزند. برای مثال در منازل از انواع تلفن‌های خانگی و در شرکت‌ها و اداره‌ها از تلفن‌های سانترال استفاده می‌شود. همانطورکه اشاره شد، تلفن‌های خانگی نیز در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. رایج‌ترین انواع تلفن‌های خانگی عبارتند از: تلفن بی‌سیم و تلفن رومیزی باسیم. از آن‌جاکه استفاده از تلفن‌های خانگی باسیم سبب ایجاد محدودیت برای کاربر می‌شود، تولید و عرضه تلفن‌های بی‌سیم خانگی سبب ایجاد تحولی بزرگ شده و کاربران می‌توانند با کمک این نوع از تلفن‌ها، در یک ناحیه یا محدوده بزرگ‌تر جابه‌جا شوند. یکی از نکات مهم در هنگام انتخاب تلفن بی‌سیم، توجه به برد و دامنه آن است. امروزه اکثر تلفن‌های خانگی بی‌سیم از برد مناسبی برخوردار هستند و می توانند فاصله 50 تا 300 متری را پوشش دهند که وجود موانع همچون دیوار و … می‌تواند از برد این دستگاه بکاهد. نکته مهم دیگر در هنگام خرید تلفن‌های بی‌سیم، توجه به تعداد گوشی‌ها است که می‌تواند از 1 تا 4 گوشی متغیر باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص دستگاه تلفن رومیزی و بی‌سیم از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

تجارت دستگاه تلفن خانگی در ایران

همانطورکه در مقدمه مقاله اشاره شد، انواع تلفن‌های خانگی در کشور ما جزو اقلام وارداتی به شمار می‌روند. تاجران و بازرگانان به ثبت سفارش و عرضه این محصولات در بازار داخلی مشغول بوده و سود مناسبی از فعالیت در این زمینه نصیب ایشان می‌گردد.

واردات دستگاه‌های تلفن خانگی اعم از رومیزی و بی‌سیم در کشور ما عمدتا از مبداء کشورهای امارات متحده عربی، چین، مالزی و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌شود.

درست است که برترین تولیدکنندگان این محصولات در کشورهای اروپایی و آمریکا مستقر هستند؛ ولی به دلیل تحریم‌های صورت گرفته از سمت این کشورها، فعالان تجاری از انجام مبادلات تجاری با شرکت‌های واقع در این کشورها منع شده‌اند. به همین دلیل است که عمده واردات کالاهای گوناگون مورد نیاز در بازار مصرفی و صنایع کشورمان، از مبداء دو کشور چین و امارات متحده عربی صورت می‌گیرد.

مجوزهای لازم برای ترخیص دستگاه تلفن خانگی از گمرک

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص دستگاه تلفن خانگی از گمرک را دارد باید جهت اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه اقدام نماید:

 • مجوز فنی از دفتر صنایع تجهیزات برقی و الکترونیکی
 • مجوز فنی از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
 • مجوز ارزی از دفتر صنایع برقی و الکترونیکی جهت تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل
 • نیاز به شناسه کالا

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه تلفن خانگی

بطورکلی تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه تلفن ثابت ذیل ردیف 8517 قرار می‌گیرد که در ادامه به شرح جزئیات آن خواهیم پرداخت.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص دستگاه‌های تلفن با سیم ‌(Line) با گوشی‌های بی‌سیم (Cordless) برابر 85171100 است که شامل حقوق ورودی 5% و اولویت کالایی 24 می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص تلفن ثابت رومیزی با گوشی با سیم حتی تحت شبکه برابر 85171810 است که شامل حقوق ورودی 15% و اولویت کالایی 24 می‌گردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص تلفن خانگی از گمرک

داشتن آگاهی و تسلط بر تمامی قوانین و دستورالعمل‌های به‌روز اداره گمرک برای تاجران و بازرگانان سخت و امکان‌ناپذیر است، پیشنهاد ما استفاده از تجربه و مهارت یک تیم فعال و آگاه از کارشناسان ترخیص کالا است که در شرکت سلطان یاقوت گرد هم آمده‌اند. این شرکت توانایی ارائه خدمات در تمامی زمینه‌های گمرکی به‌ویژه ثبت سفارش، حواله ارز، خرید کالا، کسب مجوزهای قانونی، ترانزیت و ترانشیپ، حمل و نقل کالا و ترخیص کالا از تمام گمرکات کشور می‌باشد. در صورتی‌که قصد کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با متخصصان ترخیص‌کار شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص دستگاه تلفن خانگی از گمرک را دارید، می‌توانید همین حالا با شماره‌های درج شده در زیر تماس حاصل نمایید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

 

برخی خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص انواع تلفن‌های خانگی از گمرک عبارتند از:

 • ترخیص تلفن خانگی پاناسونیک از گمرک
 • ترخیص تلفن خانگی آلکاتل از گمرک
 • ترخیص تلفن خانگی گیگاست از گمرک
 • ترخیص تلفن خانگی وی تک از گمرک
 • ترخیص تلفن خانگی تامسون از گمرک
 • ترخیص تلفن بی‌سیم از گمرک
 • ترخیص تلفن رومیزی از گمرک
 • ترخیص تلفن سانترال از گمرک
 • ترخیص تلفن‌های اداری از گمرک

بیشتر بخوانید :