سلطان یاقوت

مراحل صلح قبض انبار (بررسی کامل)

مراحل صلح قبض انبار را شرح دهید

قبض انبار نوعی رسید می باشد و زمانی دریافت می شود که کالا به انبار های گمرک تحویل داده می شود. بعد از صادر شدن قبض انبار شرکت حمل و نقل کننده کالا و یا گیرنده، آن را تحویل می گیرد. پرسنل گمرک کالای شما را با اسنادی که برای حمل و نقل کالا تحویل می دهید تطابق داده و به همین ترتیب برگه بار شما را صادر می کنند.

خدمات گمرکی دریانوردی و بنادر آن در دست شرکت های مختلف خصوصی بوده و به همین دلیل قبض انباری که صادر می شود با یک فرم خاص و مدل ثابتی نبوده ولی اطلاعاتی ثبتی در قبض انبارها یکی است مثلا: مرز ورودی کالا، شماره و ردیف دفتر انبار، شماره بارنامه کالا، شرکت حمل کننده، شماره انبار، شماره قبض انبار، نام صاحب کالا، نوع کالا، علامت کالا، نوع بسته بندی کالا، تعداد و وزن کالا، تاریخ تحویل کالا به انبار و …..

برای صدور قبض انبار در پنجره تجارت فرامرزی باید وارد حساب کاربری خود شده و قبض انبار الکترونیکی خود را پرینت نمایید برای پرینت قبض انبار از شما شماره بارنامه، شماره مانیفست، شناسه ملی شرکت حمل و نقل، و گمرکی که کالا از آن وارد شده را وارد کرده و قبض انبار خود را دریافت می کنید.

انواع قبض انبارها

لازم است بدانید که قبض انبارها دارای انواع مختلفی هستند.قبض انبار اولیه، قبض انبار تفکیکی، قبض انبار قابل معامله و …. قبض انبار اولیه قبض انباری است که زمانی که کالا به انبارهای گمرک وارد می شود انبار هایی که کالا در آن ها وارد می شود مانند سازمان های بنادر و کشتیرانی، انبارهای عمومی، انبارهای اختصاصی و …. با توجه به مشخصات کالا و همچنین اوراق شرکت حمل و نقل کننده کالا انبار دار صادر می کند.

قبض انبار تفکیکی چیست؟

این نوع از قبض انبار در زمانی که کالاهای وارد شده به انبار گمرک با یک وسیله حمل و نقل وارد می شود و خریداران و صاحبان مختلفی دارد صادر می شود این کالا نوعی کالای گروپاژی شناخته می شود. با داشتن این نوع از قبض انبار به راحتی می توان آن قسمت از کالا که برای شماست را ترخیص کنید و برای بقیه کالاهای مانده در انبار صاحبانشان بعدا اقدام نمایند.

قبض انبار معامله

قبض انبار قابل معامله از جمله قبض انبارهایی است که به راحتی می توان آنها را با رعایت کردن قوانین و مقررات خرید و فروش کرد. اما این کالا مرتبا مورد بررسی قرار می گیرد.

در زمان دریافت قبض انبارممکن است با چه مشکلاتی رو به رو شوید:

همیشه و همه حال امکان مشکلات و خطاهایی در زمان دریافت قبض انبارهای الکترونیکی وجود خواهد داشت. به عنوان مثال زمانی که سیستم به شما اجاره پرینت قبض انبار را نمی دهد باید شخص وارد شده در سیستم برای دریافت قبض انبار الکترونیکی از صاحب ترخیصیه کالا وکالتی به صورت الکترونیکی بگیرد و از پنل بررسی وضعیت ثبت ترخیصیه برای مشخص شدن صاحب ترخیصیه استفاده کنید.

مورد بعدی که ممکن است در زمان دریافت قبض انبار شما را دچار مشکل کند این است که سیستم اخطار عدم بارگذاری بارنامه معادل را درسیستم به شما می دهد. این اخطار برای زمانی است که شماره بارنامه ای که وارد کرده اید یا کد شرکت حمل و نقل  یا همان شرکتی که ترخیصیه را صادر کرده را اشتباه زده اید مثلا کوچک یا بزرگ بودن حروف را رعایت نکرده اید.

مورد بعدی که در دریافت قبض انبار الکترونیکی ممکن است به وجود بیاید این است که مشکلی در دریافت اطلاعات الکترونیکی قبض انبار از انبار داشته باشید. این اتفاق زمانی رخ می دهد که در زمانی که کوتاژ کالا در سامانه گمرک ثبت نشده و اطلاعات قبض انبار الکترونیکی تایید نمی شود. برای رفع این مشکل باید به صفحه ثبت اظهارنامه الکترونکی رفته و شماره قبض انبار وارد شده را پاک کرده و دوباره آن را وارد نمایید تا دوباره اطلاعات شما توسط سیستم خوانده و ثبت شود.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با بیش از دو دهه سابقه در امر تجارت و بازرگانی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. این شرکت متعهد است  خدمات خود را به نحو احسن و در حداقل زمان ارائه دهد و موجبات تجارتی سریع و مطمئن را برای شما تجار گرامی به ارمغان بیاورد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و یا همکاری با شرکت سلطان یاقوت با تلفن های زیر تماس حاصل کنید.

تلفن تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :