سلطان یاقوت

ترخیص استامپ (Stamp) از گمرک

ترخیص استامپ (Stamp) از گمرک

یکی از کالاهایی مهم تجاری در کشور ما، استامپ نام دارد که سالانه مقادیری ارز به سبب واردات این محصول از کشور خارج می‌گردد. از این رو می‌خواهیم در مقاله پیش‌روی شما عزیزان به موضوع ترخیص استامپ از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. ساختار استامپ از یک بالشتک آغشته به جوهر تشکیل می‌شود که درون جعبه مخصوص قرار می‌گیرد. به کمک استامپ، می‌توان برای درج اثر انگشت یا نقش مهر بر روی اسناد و مدارک اقدام نمود. پس از ابداع استامپ و رواج استفاده از آن، جعل اسناد دشوارتر شده است و آمار جعل اسناد در جهان کاهش یافته است. اعتبارسنجی اسناد و مدارک به کمک اثر انگشت و یا مهر و امضا درج شده بر روی آن‌ها، بسیار آسان‌تر و سریع‌تر صورت می‌گیرد و استامپ بهترین وسیله‌ای است که ما را در این امر یاری می‌کند. امروزه شاهد رواج انواع استامپ در مدل و رنگ‌های گوناگون در بازار مصرفی هستیم. از رنگ‌های رایج استامپ‌ها می‌توان به قرمز، مشکی، سبز، آبی و … اشاره کرد. عمدتا در اداره‌های دولتی و سازمان‌ها از استامپ‌هایی با رنگ آبی و مشکی استفاده می‌کنند. در داخل کشور ما، از استامپ‌ها با برند داخلی و خارجی استفاده می‌شود. استفاده از استامپ در مشاغلی از قبیل بانک‌ها، دفاتر حقوقی، دفاتر ثبت اسناد و … رواج دارد. همچنین اشخاص مهمی که دارای مهر شخصی برای خود هستند، باید همیشه یک استامپ به همراه داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تجارت و ترخیص جوهر استامپ از گمرک، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

واردات استامپ در ایران

واردات استامپ در کشور ما رواج داشته و تاجران و بازرگانان به سودآوری از این طریق مشغول می‌باشند. واردات استامپ در کشور ما از مبداء کشورهای چین، ترکیه، تایوان، اتریش، امارات متحده عربی، آلمان و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور خارج می‌گردد.

مجوزهای لازم برای ترخیص استامپ از گمرک

افراد آشنا با دنیای تجارت، به خوبی از این موضوع آگاه هستند که تمام محموله‌های صادراتی و وارداتی کشور از زیر ذره بین اداره گمرک رد می‌شوند. گمرک در واقع مسئول کنترل و بررسی فرآیندهای تجاری و قانونی بودن آن‌هاست. فرد منتخب اداره گمرک برای فعالیت در زمینه ترخیص کالا، کارگزار گمرکی نام دارد که پس از قبولی در آزمون حق العمل کاری، به وی کارت بازرگانی اعطا می‌شود. ترخیص کار با داشتن این مجوز و همچنین گرفتن وکالت از تاجران و بازرگانان مجاز می‌شود تا تشریفات گمرکی را به نمایندگی از آن‌ها به انجام برساند. از حیاتی‌ترین مراحل ترخیص کالا، می‌توان به جمع آوری مجوزات اشاره کرد که برای هر کالا به طور خاص تعریف شده‌اند. این مرحله دارای پیچیدگی‌های خاصی است که جز با کمک گرفتن از مهارت و تجربه ترخیص کاران معتبر و قابل اطمینان همچون ترخیص کاران شرکت سلطان یاقوت، امکان‌پذیر نخواهد بود.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص استامپ از گمرک را دارد باید نسبت به اخذ مجوزهای زیر از سازمان‌های مربوطه در داخل کشور اقدام نماید:

  • مجوز ارزی از دفتر صنایع سلولزی، چاپ و نوشت افزار جهت تخصیص ارز
  • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعملپ

همچنین برای ترخیص جوهر استامپ از گمرک، اخذ مجوز ارزی از دفتر صنایع شیمیایی و پلیمری جهت تخصیص ارز ضرورت دارد.

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص استامپ

کلیه محصولات تجاری در سیستم اداره گمرک دارای یک کد تعرفه گمرکی مخصوص به خود هستند. این کد تعرفه گمرکی 8 رقمی بوده و تشخیص درست آن از اهمیت بالایی برخوردار است. ترخیص کار با توجه به کد تعرفه گمرکی کالای مورد نظر خود، اقدام به اخذ مجوزها و سایر مراحل ترخیص کالا می‌نماید.

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی برای ترخیص استامپ برابر 96110000 است که شامل حقوق ورودی 20% و اولویت کالایی 26 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه می‌گردد.

کد تعرفه گمرکی برای ترخیص جوهر استامپ برابر 32159090 است که شامل حقوق ورودی 2% و اولویت کالایی 23 می‌گردد و تعرفه ورودی آن در گمرک برحسب واحد کیلوگرم محاسبه میگردد.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص استامپ از گمرک

ترخیص کالا عبارت است از مراحل پر پیچ و خمی که به تشریفات گمرکی شهرت دارند. تنها ترخیص کار دارای مهارت و تجربه بالا بر این مراحل و دستورالعمل‌های آن تسلط داشته و می‌تواند بدون ایجاد مشکلات کوچک و بزرگ، مجوز خروج کالا از گمرک را اخذ نماید. به همین دلیل برگزیدن ترخیص کار معتبر و قابل اطمینان همچون متخصصان ترخیص کار شرکت سلطان یاقوت، یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین امور مربوط به فعالان تجاری است. شما عزیزان پس از درخواست همکاری با شرکت سلطان یاقوت، می‌توانید صفر تا صد مراحل ترخیص کالا و سایر امور گمرکی با خاطری آسوده به کارشناسان ترخیص کار این شرکت سپرده و از بروز مشکلات ذکر شده جلوگیری نمائید. در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ترخیص استامپ از گمرک، کافیست با شماره‌های ذکر شده در انتهای مقاله تماس بگیرید.