سلطان یاقوت

ترخیص ماشین خشک‌شویی از گمرک

ترخیص ماشین خشک‌شویی از گمرک

ماشین خشک‌شویی در دسته ماشین‌آلات و تجهیزات نظافتی صنعتی قرار می‌گیرد که دستگاهی کاربردی و پرمصرف است. این ماشین در کشور ما جزو اقلام وارداتی محسوب می‌شود و از این رو می‌خواهیم در ادامه مقاله به موضوع ترخیص ماشین خشکشویی از گمرک بپردازیم که یکی از خدمات ترخیص کالای شرکت سلطان یاقوت می‌باشد. از ماشین خشک‌شویی عموما برای شسش‌وشوی لباس‌های گران قیمت و حساس و یا پاک کردن لکه‌های سخت که امکان آبکشی آن‌ها وجود ندارد استفاده می‌شود. سازوکار ماشین خشک‌شویی بدون استفاده از آب و به وسیله مایعی به نام پرکلراتین صورت می‌‌‌گیرد و به همین دلیل به آن، ماشین خشک‌شویی گفته می‌شود. شست‌وشوی البسته در این وسیله با به کارگیری یک حلال شیمیایی انجام می‌شود که سبب حفظ الیاف پارچه و عدم تماس آن با آب می‌گردد. علاوه بر این، دستگاه خشکشویی قادر به تصفیه و بازیافت مواد شیمیایی مورد استفاده بوده و امکان استفاده از مواد در سیکل مجدد شسته را فراهم می‌کند. ماشین خشک‌شویی صنعتی انواع گوناگونی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به دستگاه خشکشویی نیمه اتوماتیک، دستگاه خشکشویی اتوماتیک اشاره کرد. مهم‌ترین اجزای تشکیل‌دهنده ماشین‌های خشک‌شویی شامل مخزن، سیلندر و فیلترها هستند. برای اطلاع از کاربرد و مزایای این دستگاه و همچنین نحوه تجارت و ترخیص دستگاه خشک‌شویی از گمرک ایران، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

کاربرد و مزایای ماشین خشک‌شویی صنعتی

ماشین خشک‌شویی از مزایای بی‌شماری برخوردار است که سبب کاربرد گسترده آن در صنایع شده است. برخی از مهم‌ترین مزایای ماشین‌های خشک‌شویی عبارتند از:

 • افزایش مقاومت و دوام پارچه‌ها (به ویژه پارچه کتان)
 • به حداقل رساندن میزان رنگ‌دهی البسه
 • حفظ نمودن سایز و اندازه لباس و پارچه و عدم آب‌رفت
 • سازگار بودن مواد به کار رفته در فرآیند شست‌وشو با محیط زیست
 • افزایش سرعت شستشو و خشک کردن لباس‌ها
 • لکه‌بری کامل البسه
 • صرفه‌جویی در مصرف برق و آب
 • مناسب برای انواع لکه های روغنی و چربی

از ماشین‌ خشک‌شویی می‌توان در موارد زیر استفاده کرد:

 1. تمیز کردن پارچه‌هایی که دارای لکه‌های روغنی مانند لکه روغن گریس، شمع و … هستند.
 2. تمیز کردن پارچه‌هایی که دارای لکه‌های رنگی مانند لک چای، قهوه، رنگ خوراکی و … هستند.
 3. تمیز کردن پارچه‌هایی که در اثر شستشوی با آب ممکن است تغییر رنگ بدهند.
 4. تمیز کردن پارچه‌هایی که شستشوی با آب باعث تغییر سایز آنها می‌شود.

تجارت ماشین خشک‌شویی در ایران

واردات به معنای ثبت سفارش و خرید محصولات مورد نیاز در بازار مصرفی و یا صنایع یک کشور از سایر کشورها است که توسط تاجران و بازرگانان صورت گرفته و سبب خروج ارز از کشور می‌گردد. اما در خصوص واردات قوانین و مقررات سخت‌گیرانه‌ای تعریف شده است و تنها کالاهایی اجازه ورود به کشور را دارند که اولا جزو کالاهای ممنوعه به شمار نرفته و دوما توان تولید داخلی برحسب به میزان نیاز بازار مصرفی برای آن کالا وجود نداشته باشد. در غیر اینصورت کالای مورد نظر به دلیل عدم رعایت قوانین وضع شده، در انبار اداره گمرک در مرزهای کشور گیر خواهد کرد و مجوز ترخیص کالا صادر نخواهد شد.

ماشین خشک‌شویی در کشور ما جزو اقلامی است که وارادات آن رواج داشته و می‌توان انواع ماشین‌های خشک‌شویی خارجی را در بازار مصرفی و صنایع کشور ما مشاهده کرد. واردات ماشین خشک‌شویی در ایران عمدتا از مبداء کشورهای ترکیه، امارات متحده عربی، هند، آلمان، ایتالیا، چین و … صورت می‌گیرد و سالانه مقادیری ارز بدین ترتیب از کشور ما خارج می‌گردد.

مجوزات مورد نیاز برای ترخیص ماشین خشک‌شویی از گمرک

اداره گمرک مسئولیت کنترل و بررسی محموله‌ای وارداتی و صادراتی در کشور را برعهده دارد و در صورت رعایت قوانین از سوی فعالان تجاری، مجوز لازم برای خروج کالا از انبارهای خود را صادر خواهد کرد. ترخیص کار رسمی اداره گمرک شخصی است که به نمایندگی از تاجران و بازرگانان، اقدام به انجام مراحل ترخیص کالا می‌نماید. یکی از این مراحل، مربوط به اخذ مجوزات لازم برای ترخیص کالای مورد نظر از سازمان‌ها و مراکز داخلی است که نقش مهمی در پروسه ترخیص کالا ایفا می‌کند.

ترخیص کار رسمی اداره گمرک که قصد ترخیص ماشین خشک‌شویی از گمرک را دارد، باید برای اخذ مجوزهای زیر اقدام نموده و پس این مدارک را پس از جمع‌آوری، به اداره گمرک تسلیم نماید:

 • مجوز ارزی از دفتر صنایع ماشین‌آلات و تجهیزات تولید برای تخصیص ارز
 • مجوز فنی از کمیسیون ماده 1 سازمان توسعه تجارت برای ترخیص کالاهای مستعمل

کد تعرفه گمرکی جهت ترخیص ماشین خشک‌شویی

کد 8 رقمی تعرفه گمرکی که به ترخیص ماشین خشک‌شویی اختصاص یافته، برابر 84511000 است که از حقوق ورودی 1% و اولویت کالایی 26 برخوردار است.

خدمات شرکت سلطان یاقوت در زمینه ترخیص ماشین خشک‌شویی از گمرک

شرکت سلطان یاقوت، با سابقه مفید و درخشان در زمینه امور گمرکی از جمله حمل و نقل کالا، تنظیم اظهار نامه گمرکی، ثبت سفارش، خرید کالا، اخذ مجوزات لازم، ترخیص کالا از کلیه گمرکات، ترانشیپ کالاها و … به یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در این زمینه مبدل شده است. متخصصان ترخیص کار زبده و قابل اطمینان این شرکت، آماده همکاری و ارائه خدمات به واردکنندگان و صادرکنندگان محترم کشورمان هستند. برای مشاوره رایگان و درخواست همکاری در زمینه ترخیص ماشین خشکشویی از گمرک، می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

تلفن های تماس: 09121995406 – 02128111034

بیشتر بخوانید :