سلطان یاقوت

سامانه ترخیص کالا (بررسی کامل و کاربردی)

سامانه ترخیص کالا از گمرک یک سامانه جامع و کامل مدیریت کالا و خدمات پس از ترخیص می باشد که با عنوان اختصاری (WMS) شناخته می شود.

سامانه ترخحیص کالا از گمرک

سامانه ترخیص کالا از گمرک چیست؟

سامانه ترخیص کالا از گمرک یک سایت تخصصی در خصوص خدمات پس از ترخیص کالا از گمرک می باشد. شما تجار با ثبت نام در سایت ترخیص کالا و وارد کردن مشخصات کالا قادر به پیگیری اینکه کالای شما در چه مرحله ای از تشریفات گمرکی قرار دارد می باشید. راه اندازی این سایت قدمی موثر در تسریع خدمات و تشریفات گمرکی کالاها می باشد که از رسوب کالا در انبار های گمرک جلوگیری می کند.

شرکت سلطان یاقوت

شرکت سلطان یاقوت با تجربه بیست ساله آماده ارائه خدمات ترخیص کالا و تجارت و بازرگانی می باشد. ترخیص کار ان و پرسنل زبده این شرکت امور حمل و نقل و ترخیص کالای شما از گمرک را در سریعترین زمان ممکن با حداقل قیمت انجام می دهند. از سری خدمات این شرکت تجاری و بازرگانی: ثبت سفارش، خرید کالا، حمل و نقل، ترانزیت و ترانشیپ کالا، اخذ مجوزات لازم، دریافت پته گمرکی ، دریافت برگ سبز و ….. می باشد. شما عزیزان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به صورت رایگان با کارشناسان این شرکت تجاری و بازرگانی تماس بگیرید.

چگونگی ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک و انجام تشریفات گمرکی کالاها یکی از مهمترین مراحل و همچنین حساس ترین مراحل در فرآیند ترخیص کالا می باشد. حساسیت این موضوع به دلیل بخشنامه هایی می باشد که بر اساس تصمیات سیاسی و اقتصادی مدام دستخشو تغییرات می باشد و فردی که برای ترخیص کالا و انجام تشریفات گمرکی کالایی اقدام می کند باید از تمامی قوانین و مصوبات اطلاع داشته باشد که بتواند در سریع ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه کالا را از گمرک ترخیص نماید. این موارد را می توانید از طریق سامانه ترخیص کالا هم پیگیری نمایید.

مراحل ترخیص جنس از گمرک

مراحل ترخیص جنس از گمرک

مراحل ترخیص کالا از گمرک

مراحل ترخیص کالا برای تمامی کالاها یکسان است و در نهایت به تنظیم اظهار نامه می انجامد. از جمله مدارک مورد نیاز برای تنظیم اظهار نامه می توان به:

  • بارنامه
  • اینویس
  • پیش فاکتور
  • مدارک خرید کالا
  • بیمه نامه
  • قبض انبار
  • مدارک مربوط به حمل و نقل کالا و یا ترانزیت و ترانشیپ کالا
  • ترخیصیه
  • اخذ مجوزات لازم
  • و ….

اشاره کرد. همچنین با استفاده از سامانه الکترونیکی خدمات پس از ترخیص کالا  ( در ادامه به توضیحات در این خصوص خواهیم پرداخت) صاحب کالا و یا نمایند قانونی وی می تواند به راحتی به پیگیری مراحل ترخیص کالا و تشریفات گمرکی کالای خود بپردازد و در جریان تمامی امور مربوط به کالا قرار بگیرد.

چگونه می توان از سامانه ترخیص کالا از گمرک استفاده کرد؟

شما تولید کنندگان و ترخیص کاران می توانید با رفتن به سایت ترخیص کالا می توانید با ثبت انبار و ثبت نام تولیدی و یا پیگیری ثبت انبار یا تولیدی از این سایت استفاده کنید. تمامی واحد های تولیدی که به تجارت وبازرگانی مشغول هستند باید اطلاعات مربوط به محصولات و مواد اولیه مورد نیاز خود را در این سامانه به ثبت برسانند. با ثبت نام در این سامانه می توانید از تمامی خدمات اعم از ثبت خروج از انبار، موجودی انبار بر اساس پته، قبض انبار، ورود پته، دسترسی به پته های ورودی و خروجی، گزارش موجودی صاحب کالا، کارتابل، انبار داری و ….. بهره مند شوید و پیگیری های لازم را در اسرع وقت به انجام برسانید. پیگیری ترخیص کالا از گمرک طی مراحل خاصی انجام می شود که با مراجعه به سایت ترخیص کالا انجام می شود.

بیشتر بخوانید: اگر مایل هستید بدانید ترخیص کالا با پته چگونه انجام می شود، بر روی آن کلیک کنید.

چگونه از سامانه ترخیص استفاده کنیم

هدف از راه اندازی سامانه ترخیص کالا از گمرک چیست؟

هدف کلی از راه اندازی سامانه مدیریت انبار و خدمات پس از ترخیص پیگیری راحتتر صاحبان کالا از مسیرسبز در فرآیند ترخیص می باشد. همچنین با استفاده از این سامانه و داشتن کد رهگیری و پیگیری با توجه به مشخصات کامل صاحبان کالا از رسوب کالا در انبار های گمرک جلوگیری می شود که این خود باعث کاهش هزینه های مربوط به ترخیص کالاست، از مهمترین اهداف راه اندازی این سامانه می توان به دسترسی نیروی انتظامی به این سایت و استعلام کالا ها می باشد که این قدم بزرگی در جلوگیری از قاچاق کالاها می باشد.

راه اندازی سامانه ترخیصکاری

چگونگی پیگیری موجودی کالا

برای اینکه از موجودی کالای خود درانبار های گمرک اطلاع پیدا کنید. از منوی مسئول انبار استفاده کرده و زیر منوی مجودی انبار را انتخاب کنید و کد ملی صاحب کالا و یا نماینده قانونی وی که به عنوان حق العمل کار و یا ترخیص کار وی شناخته می شود را وارد کرده و از کالاهایی که با آن کد ملی در سامانه ثبت شده اند و در انبار وجود دارند مطلع شوید. لازم به ذکر است که کالاها در این قسمت به ترتیب کد تعرفه گمرکی نمایش داده می شوند.

چگونگی ثبت خروجی کالا از انبار

در سامانه مدیریت انبار و خدمات پس از ترخیص این کار معمولا توسط انبار دار صورت می گیرد و بعد از خروج کالا و ثبت پته توسط نیروی انتظامی قابل پیگیری می باشد. انباردار در این مرحله باید میزان کالای خارج شده را موجودی انبار کسر نماید تا صاحب کالا با استفاده از پته خروجی انبار بتواند از مرز عبور نماید.

بیشتر بخوانید :

3/5 - (2 امتیاز)